“Liepājas metalurgs” vāji aizvadot spēli mazākumā piedzīvo zaudējumu BAČ

29.01.2013 19:58

Šodien ar spēli izbraukumā pret Lidas hokeja klubu “Lida” hokeja kluba “Liepājas metalurgs” spēlētāji turpināja startēt Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) regulārā čempionāta otrā kārtā. Liepājnieki piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas ar rezultātu 2:4.

Abas komandas BAČ regulārā čempionāta pirmajā kārtā bija tikušās četras reizes, un visas spēles tika aizvadītas ļoti sīvā cīņā. Tikai viena no šīm spēlēm beidzās spēles pamatlaikā, un tajā uzvarēja “Lidas” spēlētāji. Divas spēles beidzās pēc bullīšu sērijām, un tajās uzvaras svinēja metalurgi, bet spēlē, kura beidzās spēles pagarinājumā uzvaru atkal svinēja “Lidas” spēlētāji. Liepājnieki šajās četrās spēlēs no 12 punktiem spēja izcīnīt tikai piecus punktus. Tāpēc arī šovakar spēle solijās būt sīva par katru punktu.

Liepājnieki pirms šīvakara spēles izbraukumā bija zaudējuši (2:4) Soļigorskas “Šahtjor”, bet “Lida” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu (0:1) pret hokeja klubu “Gomeļ”. Pēc šīs zaudējuma metalurgi BAČ regulārās sezonas kopvērtējumā turpina atrasties 5. vietā ar izcīnītu 73 punktu 43 spēlēs. “Lida” pēc aizvadītām 43 spēlēm ar izcīnītiem 57 punktiem ir stabilā 6. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli pirmo vārtsargu J.Kalniņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Auziņš. Viesu vārtos šovakar stājās S. Rogovskijs.

Spēles 12. minūtē mājiniekiem bija iespēja atklāt spēles rezultātu ar soda metienu pēc M. Giptera pārkāpuma, tomēr metalurgu vārtsargs bija meistarīgāks un veiksmīgāks par pretinieku spēlētāju. Mājinieki tomēr tika pie sava vārtu guvuma perioda 19. minūtē, kad precīzs bija D. Kirpičenoks. Sekundi pirms perioda beigu signāla mājinieki otrreiz radīja ripu metalurgu vārtos, izmantojot viena spēlētāja vairākumu.

Otrā perioda 16. minūtē A.Kuzmenkovs, metalurgiem spēlējot vairākumā, vienus vārtus atguva.

Trešā perioda 10. minūtē A. Mickevičs ar maiņas partneriem rezultātu izlīdzināja, kad komandām spēlēja četri pret četri laukuma spēlētāji. Spēles turpinājumā sekoja virkne metalurgu noraidījumu, un perioda 15. minūtē A. Zaharenko to izmantoja, gūstot savus otros vārtus aizvadītajā spēlē. Vel pēc divām minūtēm mājinieku skaitlisko vairākumu izmantoja A. Kuveko, ieliekot drošu pamatu mājinieku uzvarai.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 31. janvārī pulksten 18:30 Liepājā, kad tā tiksies ar Žlobinas hokeja klubu “Metalurg”.

BAČ 2012/2013. gada sezonas regulārais čempionāts
Lida – Liepājas metalurgs – 4:2 (2:0;0:1;2:1)

Vārti: 18:15 1:0 Kirpičenoks (Mjastovskijs), 19:59 2:0 Zaharenko (vairākumā) (Lastoveckijs; Ņikuļins), 35:14 2:1Kuzmenkovs (vairākumā) (Siksna), 49:18 2:2 Mickevičs (Siksna; Kuzmenkovs), 54:59 3:2 Zaharenko (vairākumā) (Ņikuļins; Kuveko), 57:28 4:2 Kuveko (vairākumā) (Zaharenko; Ņikuļins)
Vārtsargi: Sergejs Rogovskijs – Jānis Kalniņš
Soda minūtes: 6:14+soda metiens (2:2;2:4;2:8)