Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Metalurgs” izbraukumā uzvar “Skonto”

30.04.2011 14:50

Šodien Latvijas futbola Virslīgas spēlē SK “Liepājas metalurgs” izbraukumā ar 2:0 apspēlēja FK “Skonto”.

Mača sākumā abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, īpaši nedomājot par uzbrukumu. Pēc stūra sitiena ar galvu diezgan bīstami uzsita Jemeļins, pa vārtiem no liela attāluma uzšāva Soloņicins, bet tas arī mača ievadā bija viss. 22. minūtē rezultāts tika atklāts – apmēram no 18 metriem bumbu tālajā vārtu stūrī ieplivināja Kavaļausks. Īsu brīdi rīdzinieki centās spēlēt aktīvi, tomēr pavisam ātri spēle atkal nomierinājās, bet ar bumbu vairāk bija liepājnieki, tiesa, pārsvarā saspēle norisinājās savā laukuma pusē.

Mājiniekiem bumbu pieturēt neļāva daudzās kļūdas piespēlēs. Tuvojoties puslaika izskaņai, laukumā bija vērojama vien piespēļu atstrādāšana, tiesa, arī ar to negāja viegli. 40. minūtē labi no aptuveni 19 metriem uzsita Prohorenkovs, tomēr mājiniekus glāba vārtu stabs. Pēc pāris minūtēm pirmo reizi bumbu tvert nācās arī Šteinboram, kad pa vārtiem uzsita Tarasovs. Pēc pirmajām 45 minūtēm uz tablo 1:0 par labu “metalurgam”.

Otrā puslaika ievadā ar bumbu vairāk bija rīdzinieki, tomēr pirmais moments izveidojās tieši pie mājinieku vārtiem, kad no ļoti tālas distances uzsita Tamošauks, bet Māliņš pārvirzīja bumbu uz stūra sitienu. Pa vārtu pārliktni pēc neilga laika uzsita Surņins, kas “Skonto” lika saprast, ka ar uzbrukumu ļoti aizrauties nevajadzētu. 58. minūtē fantastisku iespēju izlīdzināt rezultātu nespēja izmantot Fabinju, kad viņš no vārtu līnijas pamanījās aizsist garām.

“Skonto” vēl pāris reizes apdraudēja Šteinbora vārtus, bet puslaika vidū lieliski nospēlēja uz maiņu iznākušais Kamešs, nopelnot savai komandai iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru pārliecinoši realizēja Jemeļins. Jau nākamajā uzbrukumā mājinieki varēja vienus vārtus atgūt – šķērītē sita Žuniors, bet lieliski vārtos nospēlēja Šteinbors. Rīdzinieki sapratuši, ka zaudēt vairs nav ko, spēlēja daudz ātrāk. 33. minūtē pie soda laukuma labi nospēlēja Žuniors, tālāk sekoja piespēle uz Fabinju, kura sitienu Šteinbors tvēra. Lai arī mača izskaņā pārsvars piederēja “Skonto”, tomēr, pat goda vārtus rīdziniekiem gūt neizdevās – 2:0 “metalurga” uzvara.

Skonto – Liepājas Metalurgs 0:2 (0:1)

Vārti: Kavaļausks, Jemeļins

Liepājas Metalurgs: Šteinbors, Zirnis, Tamošauks, Surņins, Kalns, Činiks, Prohorenkovs, Mihadjuks, Soliņicins, Jemeļins, Kavaļausks
Skonto: Māliņš, Rode, Smirnovs, Kačanovs, Fertovs, Mingazovs, Siņicins, Smārts, Tarasovs, Žuniors, Karašausks