Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Rezultatīvā spēlē “Liepājas metalurgs” zaudē “Gomel” komandai

25.02.2013 18:20

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta spēlē “Liepājas metalurgs” hokejisti mājās tikās ar “Gomel” komandu. Vārtiem bagātā spēlē metalurgi zaudēja ar 4:6.

Regulārās sezonas pēdējā spēlē liepājniekiem nekas vairs neizšķīrās. Mača sākumā mājinieki neizmantoja divus vairākumus un 13.minūtē ielaida pirmos vārtus – Romāns Mardejevs saņēma ripu netālu no vārtiem un ar otro pieskārienu atklāja rezultātus (0:1). Otrās trešdaļas otrajā minūtē viesi dubultoja pārsvaru – Gomeļas hokejisti izveidoja pretuzbrukumu, un “Metalurga” vārtsargs ļoti neveiksmīgi atstāja vārtus (0:2). Trešdaļas septītajā minūtē Artūrs Kuzmenkovs pēc nelielas pauzes atguva vārtus, taču “Gomel” pēc 63 sekundēm atjaunoja divu vārtu pārsvaru (3:1).

Trešdaļas otrajā pusē “Gomel” varēja panākt arī 4:1 – viesi tika pie soda metiena, bet Kalniņš neļāva sev raidīt ripu starp kājām. Baltkrievi savu iespēju palaida garām, un jau pavisam drīz “Metalurgs”, spēlējot četri pret četriem, rezultāta starpību samazināja līdz minimumam – liepājnieki izspēlēja precīzu un pacietīgu kombināciju, un Ričards Birziņš guva komandas otros vārtus (2:3). Diemžēl trešās trešdaļas sākumā viesi atkal izcēlās – ripa pēc nesekmīga metiena no borta atleca vārtu priekšā, un Jevgēņijs Solomonovs jau 35.sekundē panāca 4:2. Pēc ielaistajiem vārtiem “Metalurgs” veica vārtsargu maiņu.

Mača 49.minūtē viesi izmantoja lielo vairākumu (5:2), tomēr liepājnieki nepadevās arī pie šāda rezultāta. Spēles 52.minūtē lielajā vairākumā nokļuva arī “Metalurgs”, kas to izmantoja pēc pilnas programmas – vispirms Artūrs Mickēvičs no iemetiena apļa trāpīja tālajā stūrī, bet pēc tam mazajā vairākumā Reinis Demiters ar nūjas neērto pusi raidīja ripu zem vārtu pārliktņa (4:5). Liepājai atgriezās cerības, taču divas minūtes līdz pamatlaika beigām Aleksejs Dmitrijevs no tuvas distances pielika spēlei punktu – 6:4.

Liepājas “Metalurgs” regulāro sezonu pabeidza piektajā vietā un izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tiksies ar Soļigorskas “Shahter”. Liepājā piektajā martā notiks sērijas trešais mačs.

BAČ, 25.februāris

Liepājas metalurgs – Gomel 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Vārti: 12:04 Mardejevs (Afanasenkovs) 0:1, 21:29 Židkihs (Fiļins) 0:2, 26:29 Kuzmenkovs (Mickēvičs, Siksna) 1:2, 27:32 Horomando (Židkihs, Stefanovičs, vair.) 1:3, 36:25 Birziņš (Kalns, Gipters) 2:3, 40:35 Solomonovs (Iļjins) 2:4, Fiļičkins (Afanasenkovs, vair.) 2:5, 52:35 Mickēvičs (Kuzmenkovs, vair.) 3:5, 53:18 Demiters (Kuzmenkovs, Ankipāns, vair.) 4:5, 58:03 Dmitrijevs (Seņkevičs) 4:6

Vārtsargi: Jānis Kalniņš (Jānis Auziņš, no 40:35) – Romāns Boboriko