Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Skonto” sakauj “Metalurgu” (video)

06.10.2012 13:50

Šodien Virslīgas 32. kārtas centrālajā spēlē Rīgas “Skonto” savā laukumā negaidīti pārliecinoši ar 3:1 apspēlēja “Liepājas metalurgu”. Mača likteni lielā mērā izšķīra lietuvieša Tada Labuka divi vārti 1. puslaikā.

Šī bija centrālā 32. kārtas spēle – “Liepājas metalurgam” uzvara dotu vēl gaišākas aprises cīņā par zeltu (konkurējot ar līderi Daugavpils “Daugavu”), savukārt Rīgas “Skonto” bija jāpārtrauc 353 sauso minūšu sērija. Favorītes lomā laukumā izgāja liepājnieki, kuru sniegums un rezultāts pēdējā laikā bija daudz pārliecinošāki. Arī sākumsastāvi liecināja, ka “Skonto” (neskatoties uz diviem uzbrucējiem Tadu Labuku un Valēriju Šabalu) varētu vairāk domāt par aizsardzību, kamēr Dmitrijs Kalašņikovs izlaida uzbrūkošu starta vienpadsmitnieku.

Spēle sākās ar Renāra Rodes asu spēli pret Ģirtu Karlsonu, kas iezīmēja “Skonto” kaujiniecisko noskaņojumu. Brīdi vēlāk Igors Savčenkovs norāva “Metalurga” ātro uzbrukumu, atkal cietēja lomā esot Karlsonam. Šķita, ka “Skonto” klāsies smagi, taču 5. minūtē tieši Mariana Pahara komanda negaidīti ieguva vadību – pretuzbrukumā Šabala izdarīja acīgu piespēli Labukam, kurš no asa leņķa ar rikošeta palīdzību pārspēja Pāvelu Doroševu (1:0)! “Skonto” sausā sērija apstājās pie 358 minūtēm. “Metalurgs” nekādi nespēja ieskrieties un 15. minūtē labs tālsitiens padevās Šabalam – bumba, iespējams, lidoja garām, taču Doroševs neriskēja un skaistā lēcienā bumbu atvairīja. Tomēr 19. minūtē krita vēl vieni vārti – Ritvars Rugins izcili izvairījās no pretinieku izklupiena, tika garām pāris pretiniekiem un atdeva bumbu izgājienā Labukam, kurš raidīja to Doroševam starp kājām un jau 2:0!

Liepāja pirmo momentu izveidoja 27. minūtē – viss sākās ar Valērija Afansjeva pasaules klases tālu piespēli Vladimiram Kamešam, bet beidzās ar Rita Leliūgas bīstamu sitienu un lielisku Germana Māliņa spēli. Tomēr kopumā droši var teikt, ka spēle viesiem negāja, un, puslaikam beidzoties 2:0, bija grūti iztēloties, ka “Skonto”, kas vadībā spēlēja taktiski pareizi, varētu uzvaru izlaist.

Liepājnieki cerīgi iesāka 2 puslaiku, taču visu sabojāja epizode 51. minūtē. Amirhanovs izpildīja ļoti tālu soda sitienu, taču rupji kļūdījās Doroševs, nespējot apstādināt pa zemi ripojošo bumbu… 3:0. Atlikušajā laikā “Metalurgam” piederēja liels teritoriāls pārsvars, tomēr “Skonto” aizsargājās pietiekami veiksmīgi. 75. minūtē pretuzbrukumā Labuks varēja nokārtot “hattrick”, taču pēc Toma Tamošauska un Mindauga Baguža apspēlēšanas nerealizēja izgājienu viens pret vienu, sitot pāri. “Metalurgs” 86. minūtē guva goda vārtus – no soda laukuma robežām precīzs bija Kamešs. “Skonto” uzvara ar 3:1. Daugavpiliešu klupiens pret “Jelgavu” gan intrigu Virslīgā saglabājis!

“Skonto” – “Liepājas metalurgs” 3:1 (2:0)
Vārti: Labuks 5′, 19′, Amirhanovs 51′ – Kamešs 86′.
“Skonto”: Māliņš, Rode, Savčenkovs, Amirhanovs, Kukanoss, Ibragimovs, Maksimenko, Fertovs, Rugins, Labuks, Šabala.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Zirnis, Mežs (Kočanausks 46′), Bagužis, Kalns, Tamošausks, Soloņicins, Leliūga, Afanasjevs, Kamešs, Karlsons.
Brīdinājumi: Rode, Kukanoss, Labuks – Bagužis.
Tiesnesis: Vadims Direktorenko.