Laura Osipenko izpilda normatīvu Eiropas U-18 čempionātam

Jelgavā, Jāņa Lūša stadionā, divas dienas ar spēcīgu dalībnieku sastāvu norisinājās “LVS/Sportland” kausa 6. posma sacensības vieglatlētikā.

22.06.2022 06:00

Sacensībās tika sasniegti vairāki augstvērtīgi rezultāti un ar labiem panākumiem Jelgavā piedalījās arī Liepājas Sporta spēļu skolas vieglatlēti, kopumā izcīnot desmit godalgas.

Jelgavā vieglatlētiem bija plaša sacensību programma, sportistiem sadalot 37 medaļu komplektus. Lai gan Zemgales citadelē valdīja liepājniecisks vējš, vieglatlēti deviņās disciplīnās uzrādīja Latvijas sezonas labākos rezultātus.

Viena no panākuma autorēm bija arī Liepājas sportiste Amina Askarova, kura uzvarēja 400 metru barjerskrējienā. Vjačeslava Goļinska audzēkne finišēja ar rezultātu 1 minūte 02,71 sekunde, par 0,12 sekundēm apsteidzot Karlīnu Vīdušu no “Arkādijas”.

Savukārt Laura Osipenko U18 vecuma grupā ar laiku 14,40 sekundes palika nepārspēta 100 metru barjerotajā distancē, bet, startējot pieaugušo konkurencē 200 metru skrējienā, uzrādīja rezultātu 25,10 sekundes un izpildīja Eiropas U18 čempionāta normatīvu (25,20).

Diānas Brences audzēkne jau iepriekš bija kvalificējusies kontinenta meistarsacīkstēm 110 metru barjerskrējienā. Šogad Eiropas U18 čempionāts norisināsies Jeruzalemē no 4. līdz 7. jūlijam.

Bez Aminas Askarovas pie uzvaras 400 metru barjerskrējienā tika arī Dmitrijs Ļašenko, kurš finišēja pēc 53,19 sekundēm, 2. vietā atstājot savu komandas biedru Aleksu Pelcmani (53,45).

Ļašenko uz pjedestāla kāpa arī 400 metruskrējienā, kur ar laiku 48,04 sekundes ieguva 3. vietu, bet otrais šajā finālskrējienā bija Iļja Petrušenko (47,90). Ogrēnietis Artūrs Pastors uzvarēja ar rezultātu 47,03 sekundes, kas ir sezonas labākais rezultāts Latvijā.

Vēl Jelgavā uz pjedestāla kāpa Ralfs Roga, kurš ieguva 3. vietu 800 metru skrējienā (1:55,76), kā arī Artjoms Sitņuks, kurš izcīnīja 2. vietu 3000 metru kavēkļu skrējienā (10:17,72). Savukārt U18 vecuma grupā Ģirts Šenkevics ar laiku 56,34 sekundes sasniedza 2. pozīciju 400 metru barjerskrējienā.

Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā norisināsies Latvijas čempionāts, bet U16 čempionāts notiks 30. jūnijā un 1. jūlijā Ogrē.