Andžs Flaksis un Dāvis Gludavs uz Vienības pjedestāla Krimuldā

Šogad Krimuldā notikušajā tradicionālajā Vienības velobraucienā sporta šosejas braucienā 3. vietu izcīnīja dunalcnieks Andžs Flaksis, bet Murjāņos studējošais Dāvis Gludavs bija ātrākais MTB tautas distancē.

Andžs Flaksis (no labās) Vienības braucienā finišēja trešais ar tādu pašu rezultātu kā uzvarētājam Mārim Bogdanovičam. (Foto: Ģirts Kehris/lrf.lv)
08.09.2021 06:00

Latvijas Riteņbraukšanas federācija vēsta, ka ceļa remonta dēļ no brauciena ierastās mājvietas Siguldas un Turaidas kalnos, tas pārcēlās uz turpat blakus esošo Krimuldu.

Vērienīgajā tautas braucienā uz starta devās 2204 dalībnieki, kuriem bija jāveic 40 kilometru distance, kas veda cauri Raganai, Lojai un Sējai. Distancē dominēja Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņi, kuri ieņēma pirmās divas pozīcijas. Pirmais pēc 56 minūtēm un 2 sekundēm finišēja liepājnieks Dāvis Gludavs, bet otrais ar tādu pašu rezultātu bija smiltenietis Ģirts Harkins. Labāko trijnieku noslēdza “Roadex” vienības pārstāvis Ģirts Cirvelis, kuram bija identisks laiks ar pirmo divu pozīciju ieguvējiem.

108 kilometru garā sporta šosejas brauciena dalībnieki devās uz Limbažiem, kur izveidojās dienas centrālais atrāviens ar visiem favorītiem, tostarp Emīlu Liepiņu, tajā, vēsta lrf.lv. Vēlāk no desmit braucēju lielās grupas aizbēga četri sportisti – Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs, Agris Vindecs un Darjus Dzervus. Īsi pirms finiša kvartets gan tika panākts, un viss izšķīrās finiša spurtā.

Tajā ātrākais bija komandas “Dobeles dzirnavnieks/FeelFree” riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, 2. vietu izcīnīja lietuvietis Darjus Dzervus, bet trijnieku noslēdza Andžs Flaksis, kurš pārstāv “DTG – MySport” komandu. Arī šajā klasē visiem trim pirmo vietu ieguvējiem bija identisks rezultāts – 2 stundas, 21 minūte un 59 sekundes.

Murjāņu Sporta ģimnāzijas kausa izcīņā un Latvijas čempionātā kalnā braukšanā dalībniekiem bija jāveic teju vienu kilometru gara distance vienā no stāvākajiem un garākajiem asfaltētajiem kāpumiem Latvijā – Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē.

Šajās sacensībās startēja arī Liepājas riteņbraukšanas kluba audzēkņi, no kuriem augstāko pozīciju izcīnīja Armands Petkus, kurš ierindojās 6. vietā C vecuma grupā. D grupā Dāvis Gludavs ieņēma 8. vietu, Kārlis Jānis Dāboliņš 11. vietu, bet Markuss Lagzdiņš – 16. vietu.