Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Loka šaušanas Baltijas čempionātā ar labiem panākumiem

ilustratīvs (Foto: Publicitātes)
28.01.2020 07:00

Trīs dienu garumā Ventspils Olimpiskajā centrā norisinājās Baltijas atklātais loka šaušanas čempionāts telpās. Sacensības norisinājās četrās loka klasēs individuālajā un komandu vērtējumā.

Uz Baltijas čempionātu ieradās prāvs dalībnieku pulks – mačos startēja 36 klubu pārstāvji. Mūspuses godu aizstāvēja “Archery Liepāja”, “Tebras loki”, Durbes “Lindales uguns”, Grobiņas “Curland” un Aizputes loka šāvēji.

Visplašāk pārstāvētajā olimpiskā loka klasē par titulu cīnījās 35 sportisti. Viens no Latvijas līderiem šajā klasē, liepājnieks Jānis Bružis mazajā finālā ar 6-2 pārspēja Igaunijas “Jarvakandi Ilves” pārstāvi Karlu Kivilo un ieguva 3. vietu. Par Baltijas čempionu kļuva “Lankininku SK” loka šāvējs Dovids Bagdanavičs, kurš finālā pārspēja vēl vienu Latvijas vadošu sportistu Dāvi Blāzi no “Odiseja”.

Sieviešu konkurencē olimpiskā loka klasē par Baltijas čempioni kļuva nesenā Grobiņas turnīra fināliste Marina Rjabkova no “AiM Archery”, finālā ar 6-4 pieveicot “Archery Liepāja” jauno sportisti Kintiju Laimu Trinkūnu. “Seeburg Bow 2020” uzvarētāja, liepājniece Emīlija Gārde šoreiz samierinājās ar 7. pozīciju.

Kompaktloku un garā loka klasēs mūspuses loka šāvēji cīņā par godalgām neiesaistījās, bet neaprīkota loka klasē 2. vietu izcīnīja “Tebras loku” pārstāvis Jānis Megnis. Par uzvarētāju kļuva “Vana-Voidu” sportists Jans Roslers. Vēl viens “Tebras loku” šāvējs Viesturs Ārenieks cīņā par 3. vietu piekāpās “Lankininku SK” pārstāvim Ernestam Vilkauskam. Savukārt Grobiņas “Curland” sportiste Estere Ukstiņa neaprīkota loka klases finālā ar 6-2 uzvarēja lietuvieti Jolitu Antanaitīti-Garškieni.

Komandu sacensībās olimpiskā loka klasē Jānis Bružis Latvijas 1. izlases sastāvā kļuva par uzvarētāju, bet sieviešu sacensībās Emīlija Gārde, pārstāvot valsts pirmo izlasi, izcīnīja 2. vietu. Neaprīkota loka klasē Latvijas 1. izlases sastāvā startēja Jānis Megnis un Viesturs Ārenieks un mūsējie kļuva par Baltijas čempioniem.

Ventspils Olimpiskajā centrā no 14. līdz 16. februārim norisināsies Latvijas atklātais loka šaušanas čempionāts telpās.