Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Ar divām uzvarām iegūta 8. vieta

31.07.2018 07:01

Liepājas treneru Kaspara Mājenieka un Krista Pīternieka vadītā Latvijas U17 meiteņu basketbola izlase pasaules čempionātā no aizvadītām septiņām spēlēm guva panākumu divās cīņās un noslēgumā ierindojās 8. vietā.

Pasaules čempionātu Minskā latvietes iesāka pret jau Liepājas turnīrā iepazītām un uzvarētām kanādietēm. Šoreiz atkārtot panākumu neizdevās un mūsējās, vāji aizvadot pirmo ceturtdaļu, zaudēja Kānadai ar 51:65. Apakšgrupas otrajā mačā Latvijai nācās cīnīties ar vienu no pasaules sieviešu basketbola modes noteicējām – Austrālijas izlasi, un ķengurzemes pārstāves savu favorītu statusu arī apliecināja – latvietēm zaudējums ar 41:60. Grupu turnīra noslēdzošajā cīņā mūsējās ar 68:47 pārliecinoši uzvarēja Angolu un apakšgrupā ieņēma 3. vietu.

Astotdaļfinālā Latvija ar 72:58 uzvarēja Argentīnu un turpināja cīņu par 1. līdz 8. vietu. Turpinājums latvietēm vairs prieku nenesa un nācās samierināties ar trim pārliecinošiem zaudējumiem. Ceturtdaļfinālā ar 43:67 tika atzīts Francijas izlases pārākums, pusfinālā par 5. – 8. vietu mūsējās ar 49:86 kapitulēja Itālijai, bet čempionāta pēdējā dienā latvietes ar 57:75 zaudēja Japānai un čempionātu noslēdza 8. vietā.

Latvijas izlases sastāvā startēja arī trīs Liepājas basketbola skolas audzēknes – Paula Kļeščova, Elvija Anna Veršele un Līna Loceniece. Paula Kļeščova laukumā vidēji pavadīja 23 minūtes, kuru laikā guva 4,6 punktus, izcīnīja 5,4 atlēkušās bumbas un 2,9 reizes rezultatīvi piespēlēja. Labākā spēle Kļešcovai bija pret Angolu, kad viņa guva 10 punktus, izcīnīja 6 atlēkušās bumbas un 7 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Līna Loceniece laukumā vidēji pavadīja 13,3 minūtes un atzīmējās ar 5 punktiem, 0,7 atlēkušajām bumbām un 0,8 rezultatīvām piespēlēm. Loceniecei produktīvākā spēle bija pret Franciju, kad liepājniece ar 12 punktiem bija rezultatīvākā savā vienībā.

Elvija Anna Veršele laukumā vidēji pavadīja 13 minūtes un statistikā pierakstījās ar 3,6 punktiem, 2,6 atlēkušajām bumbām un 0,3 rezultatīvām piespēlēm. Piecās no septiņām spēlēm Elvija guva 4 punktus. Par pasaules U17 čempionēm kļuva ASV basketbolistes, sudrabs Francijai, bet 3. vieta Austrālijas izlasei.