Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Arī nākamajā sezonā būs apvienotais Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sieviešu basketbola čempionāts

Arī nākamajā sezonā būs apvienotais Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sieviešu basketbola čempionāts
Foto: Ģirts Gertsons
15.05.2019 17:38

LETA

Arī nākamajā sezonā būs trīs Baltijas valstu apvienotais čempionāts basketbolā sievietēm, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas basketbola organizāciju pārstāvji Viļņā pārrunājuši Baltijas valstu apvienotā sieviešu basketbola čempionāta pirmās sezonas pieredzi un ieceres nākotnei. Detaļas vēl tiks precizētas, bet arī 2019./2020. gada sezonā trīs valstu labākās sieviešu komandas cīnīsies kopīgos turnīros.

“Pēc tikko finišējušās sezonas saņemtās atsauksmes liecina, ka Latvijas klubi atbalsta apvienotas līgas turpmāku attīstību. Pievienojoties Lietuvas komandām, paaugstinājies sportiskais līmenis un palielinājies to spēļu skaits, kuru iznākumus iepriekš nav iespējams paredzēt. Jo īpaši svarīgi tas ir Latvijas jaunajām basketbolistēm, kuras iegūst vērtīgu spēļu pieredzi. Savukārt klubiem ir labas iespējas savstarpēji bagātināt pieredzi spēļu rīkošanā un atbalstītāju piesaistīšanā,” LBS citē Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) direktori Līgu Goldmani.

“Tiekoties ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas, konceptuāli vienojāmies, ka nākamajā sezonā elites grupā spēlēs trīs Latvijas komandas – “TTT Rīga”, RSU un “Liepāja”/LSSS. Lietuva deleģēs četras vai piecas komandas, Igaunija – vienu vai divas. Paredzams, ka elites grupas sastāvu un izspēles sistēmu apstiprināsim nākamajā apspriedē 30.jūnijā Rīgā. Interesi pievienoties izrādījuši Baltkrievijas klubi, tomēr nolēmām, ka 2020.gada sezonā līgas ģeogrāfiju vēl nepaplašināsim, lai būtu laiks nostiprināt iestrādes un pozīcijas,” stāsta Goldmane.

Paredzams, ka turnīrs sāksies jau oktobra sākumā un beigsies ar izslēgšanas spēlēm februāra beigās vai marta sākumā. Sezonas atklāšanas spēle notiks Igaunijā, bet finālčetrinieka turnīrs – Latvijā. Pēc apvienotās līgas turnīra beigām notiks cīņas par Latvijas čempionāta medaļām.

“Ņemot vērā pirmās sezonas pieredzi, centīsimies novērst pamanītos trūkumus – laikus izstrādāsim, apspriedīsim un apstiprināsim turnīra nolikumu, kā arī paaugstināsim spēļu rīkošanas standartus, nodrošinot labākus apstākļus dalībniecēm un vairāk tiešraižu televīzijā un/vai internetā,” secina Goldmane.

Baltijas sieviešu līgas pirmajā sezonā dominēja un par čempionēm tika kronētas “TTT Rīga” basketbolistes.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)