Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Arī savā laukumā pieveic kadetes

26.11.2006 19:05

0

Vakar uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā izcīnīja “Liepājas metalurga” dāmas, kas, spēlējot savā laukumā, ne bez pūlēm pieveica “RS/Kadetu izlasi” – 69:57 (21:15, 3:13, 22:13, 23:16).  “Liepājas metalurga” basketbolistēm tā bija LSBL otrā apļa pirmā spēlē, kurā mūsu dāmas tikās ar vecuma ziņā jaunāko līgas komandu. Abu vienību pirmajā tikšanās reizē liepājnieces maz pieredzējušajām rīdziniecēm neatstāja ne mazākās cerības uz panākumu, svinot uzvaru ar 96:47.

Šoreiz mūsējām tik viegli neklājās, un mača pirmajā pusē veiksmīgākas pat bija viešņas, kas, sākumā izvirzoties vadībā, pirmo ceturtdaļu tomēr noslēdza zaudētāju lomā ar mīnus seši. Taču jau nākamās ceturtdaļas ievadā iedzinēju lomā atkal tika nostādītas mājinieces, kuras šajās desmit minūtēs spēja gūt tikai trīs punktus. Nebūt nevar teikt, ka rīdzinieces mūsu meiteņu uzbrukumus slāpēja vairāk nekā pirmajā ceturtdaļā, jo liepājnieces arī no šķietami labām metienu pozīcijām nespēja gūt punktus, atpūtā ejot “Liepājas metalurgam” mīnus četri.

Droši vien lūzums šajā mačā tika panākts trešajā ceturtdaļā, kad liepājnieces ar ciešu un organizētu darbību aizsardzībā spēja apturēt nepiekāpīgi uzstājīgās viešņas, kas galvenokārt savus uzbrukumus veidoja uz groza apakšu. Ja otrā puslaika sākumā mūsējo agresivitāte acīmredzamus augļus nedeva, tad jau spēles izskaņā rīdzinieces ātruma ziņā vairs nespēja izsekot mūsu meiteņu sadarbībai, kas lielākoties beidzās sekmīgi. Spēles pēdējās minūtēs kārtējo reizi savas snaiperes dotības apliecināja Laura Zuzāne, bet groza tuvumā sekmīgi darbojās mūsu komandas līdere Viktorija Nazarova, kuru apturēt viešņas spēja vienīgi ar pārkāpumu. Šajā mačā gribētos uzslavēt arī jauno Kristīni Bauzi, kas sev atvēlētajā laikā laukumā godam paveica smagu darbu aizsardzībā un arī uzbrukumā pielika savu roku, lai liepājnieces izcīnītu ceturto uzvaru šajā sezonā. Rezultatīvākā mūsējo rindās bija Laura Zuzāne ar 21 punktu, bet Viktorijas Nazarovas kontā 20.

Nākamo spēli “Liepājas metalurga” basketbolistes aizvadīs 29.novemberī Rīgā, kad mūsējām pretī stāsies “LU/US” meitenes.