Arī šogad triumfē “Liepājas papīrs”

15.04.2008 17:39

0

Par pilsētas čempioni basketbolā otro gadu pēc kārtas kļuvusi “Liepājas papīra” komanda, taču šoreiz cīņa par zeltu bija krietni spraigāka nekā pērn. Otro vietu izcīnīja “Interspiro” basketbolisti, bet trešo vietu ne mazāk dramatiskā mačā izkaroja vienība “Mērnieks.lv”.

Pirmajā pusfinālā tikās komandas “Interspiro” un “Vērgale”, šajā mačā gan īsta cīņa izpalika – pirmie jau no pašām pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā un arvien palielināja rezultāta starpību, kas, skanot tiesnešu beigu svilpei, bija visai graujoša – 89:57. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Aldis Liepa ar 25 gūtiem punktiem. Krietni spraigāka cīņa par iekļūšanu finālā izvērtās starp komandu “Liepājas papīrs” un “Mērnieks.lv” basketbolistiem. Lai arī pirmajā ceturtdaļā poligrāfistiem izdevās iekrāt visai solīdu pārsvaru, spēles turpinājumā mērnieki sasparojās un drīz vien uz rezultāta tablo jau panāca līdzsvaru, tiesa, dramatiskajā mača galotnē veiksme uzsmaidīja “Liepājas papīra” puišiem – 67:62. Rezultatīvākais uzvarētāju komandā bija Artūrs Freimanis ar 19 punktiem.

Dienu vēlāk turpat Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē, lai redzētu izšķirošās cīņas, bija pulcējušies vairāk nekā simts groza bumbas līdzjutēju. Droši vien pēc šādiem mačiem viņi nebija vīlušies, jo gan cīņa par bronzu, gan čempionu titulu bija gana spraiga un dramatiska. Mazajā finālā lielāko spēles daļu iniciatīva it kā piederēja “Vērgales” basketbolistiem, taču šoreiz “Mērnieks.lv” galotnē prata saliedēties un uzvarēt – 76:71. Spēles uzvarētājiem rezultatīvākais bija Roberts Freimanis ar 15 gūtiem punktiem. Ilgi gaidītajā finālmačā sacentās pieredze (“Interespiro”) un jaunība (“Liepājas papīrs”). Kaut arī sākumā gados vecākie basketbolisti izskatījās labāk noskaņojušies spēlei, otrajā puslaikā Latvijas Amatieru basketbola līgā spēlējošie “Liepājas papīra” basketbolisti prata lauzt cīņas gaitu un izcīnīt samērā pārliecinošu uzvaru – 66:53.

Pēc turnīra tika pasniegtas balvas arī labākajiem spēlētājiem – precīzākais tālmetienos bija Artis Ate (turnīrā realizēja 34 tālmetienus), rezultatīvākais basketbolists šajā turnīrā bija Guntars Trabliks, kurš izcēlās ar 25 gūtiem punktiem vidēji spēlē. Savukārt vērtīgākais bija čempionvienības pārstāvis Kristaps Frīdenbergs.