Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Arī trešajā pusfināla spēlē zaudējums

14.05.2016 17:25

Par Aldaris Latvijas basketbola līgas (LBL) šīs sezonas pirmo finālisti šovakar kļuva “Valmiera/Ordo”. Valmierieši pusfināla sērijas trešajā spēlē ar 97:73 pieveica “Liepāju/Triobet”, sērijā esot pārāka ar 3-0.

Sērijas pirmajās divās spēlēs uzvaru svinēja “Valmiera/Ordo”, nostādot liepājniekus neapskaužamā situācijā. Otrā mača izskaņā “Liepāja/Triobet” parādīja, ka nav gatava padoties nevienā mirklī un spēlē, atspēlējot lielāko daļu 22 punktu deficīta. Līdz ar to Valmierā bija gaidām interesants mačs, kurā bez viena no saviem līderiem vajadzēja iztikt mājiniekiem, jo pagājušajā spēlē savainojumu guva Armands Šķēle. Tikmēr liepājnieku rindās uz Valmieru nedevās Deivids Hiks.

Spēli ievadīja Krisa Ričardsa un Artūra Bērziņa precīzie tālmetieni. Sekoja vēl pieci punkti no Liepājas komandas un 8:3 uz rezultāta tablo. Tas gan tā palika īsu laiku, jo tālmetienu realizēja Mārtiņš Laksa, bet neizšķirtu panāca Jānis Kaufmanis. Valmieras komanda turpināja savu izrāvienu, līdz atradās vadībā ar 13:8. Mājinieku uzbrukums pirmajā ceturtdaļā bija līmenī. Valmierieši piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus, tādējādi tiekot pie viegliem punktiem un astoņu punktu pārsvara (20:12). Pēc Kvameina Mičela precīzā tālmetiena sekoja minūtes pārtraukums. Roberts Krastiņš nākamajā uzbrukumā tika atstāts pilnīgi brīvs un realizēja savu iespēju, apturot valmieriešu izrāvienu. “Liepāja/Triobet” ar soda metieniem sadeldēja deficītu līdz pieciem punktiem, bet ceturtdaļu ar precīzu metienu noslēdza Ervīns Jonāts – 26:19.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja Liepājas komandai, bet spēles gaitu mainīja sarežģīts Mičela tālmetiens. Valmierieši atjaunoja 11 punktu pārsvaru, bet liepājnieki nepalika atbildi parādā. Spēles temps bija visai augsts, tāpat kā rezultativitāte. Pēc piecām spēlētām minūtēm rezultāts uz tablo bija 42:33. Mājinieki kontrolēja cīņas gaitu, spējot iekrāt arī 15 punktu pārsvaru un neļaujot pretiniekiem atspēlēties. Mičels turpināja ar sarežģītiem tālmetieniem demoralizēt pretinieku, bet pēc labās spēles aizsardzībā Valmieras komanda spēja pirmo puslaiku ar ļoti pārliecinošu rezultātu 54:35.

Otro puslaiku krietni apņēmīgāk sāka liepājnieki, veicot 6:0 izrāvienu. Trīs punktu gājiens padevās Klāvam Čavaram, bet tālmetienu realizēja Gints Antrops. Pēc teju trīs spēlētām minūtēm Mičels trāpīja kārtējo trīspunktu metienu, pārtraucot viesu izrāvienu. “Liepāja/Triobet” spēlēja azartiski un reizēm agresīvi, jo zaudēt vairs nebija ko. Sākoties ceturtdaļas otrajai pusei, viesu deficīts vairs bija 12 punkti, bet vēl minūti vēlāk savu pirmo tālmetienu sezonā izmeta un realizēja Klāvs Čavars – 51:60. “Liepāja/Triobet” bija pārņēmusi iniciatīvu un centās vēl vairāk atspēlēties. Abas komandas sāka aizrauties ar tālmetieniem, bet ne visai sekmīgi. Valmierieši lauza cīņas gaitu un atjaunoja 12 punktu vadību, bet pēc 30 spēlētām minūtēm tablo vēstīja 70:56.

Ceturto ceturtdaļu ar 7:0 izrāvienu sāka Valmieras komandas basketbolisti, principā izšķirot šī mača likteni. Iepriekšējais mačs parādīja, ka, lai arī ko darītu liepājnieki, vairāk nekā 20 punktu deficītu līdz galam atspēlēt nav reāli. Arī Valmieras komanda bija mācījusies no pagājušajā spēlē pieļautajām kļūdām un ne uz brīdi neatslāba, novedot spēli un sēriju līdz to likumsakarīgajām beigām. “Valmiera/Ordo” svinēja uzvaru mačā ar rezultātu 97:73, bet sērijā bija pārāka ar 3-0, pirmo reizi iekļūstot LBL finālā.

Uzvarētāju labā 20 punktus guva un 10 rezultatīvas piespēles atdeva Aigars Šķēle, bet attiecīgi 19 un 18 punkti Kvameinam Mičelam un Artūram Bērziņam. Liepājnieku rindās ar 15 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Kriss Ričardss.

“Valmiera/Ordo” – “Liepāja/Triobet” 97:73 (26:19, 28:16, 16:21, 27:17) Sērijā: 3-0.

“Valmiera/Ordo”: Šķēle 20 (10 rp), Mičels 19, Bērziņš 18, Rozītis 10 (7 ab), Laksa 10 (6 ab), Jonāts 8, Blaus 7, Iļjins 2, Kaufmanis 2, Vairogs 1, Gabrāns Vīņauds.

“Liepāja/Triobet”: Ričardss 15 (6 ab), Čavars 10 (8 ab), Leimanis 9 (5 rp), Krastiņš 8, Sokolovs 8, G.Antrops 7, Garoza 6, Dželetovičs 6, Aizpurs 2, Šukteris 2, J.Antrops, Grigaļūns.