Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Armands Misus: “Mačs, kurā varēja aizķerties”

04.02.2007 19:23

0

Šodien neveiksmi Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā visai sīvā cīņā atzina komandas “ASK/Rīga” pārākumu – 67:77 (16:18, 18:16, 17:24, 16:19). BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus informēja, ka mača sākumā mūsējie bijuši nedaudz satraukušies un vairākās epizodēs nospēlējuši visai nedroši, tādēļ arī mājinieki panākuši astoņu punktu pārsvaru – 10:2. Vēlāk liepājnieki atraduši savu spēles pavedienu un pamazām sākuši deldēt rezultāta starpību, pirmā puslaika pēdējās sekundēs pēc Mareka Jureviča pustālā metiena viesi panāca izlīdzinājumu 34:34.

Ja cīņas pirmajā pusē precizitāte no trīspunktu metienu atzīmes ievērojami piekliboja abām komandām, tad jau trešā ceturtdaļā atvērās rīdzinieki, precīzāk, “ASK/Rīga” komandas saspēles vadītājs Sandis Buškevičs, kurš, izpildot metienus savā elementā – no septiņiem un pat astoņiem metriem, lielākoties bija precīzs. Turpretī lauvām joprojām neveicās, tiekot arī pie brīviem metieniem. Nepilnu piecu minūšu laikā laukuma saimnieki jau bija ieguvuši 11 punktu pārsvaru. Turpinājumā gan spēle ritēja līdzīgi, un dažbrīd pat labāku sniegumu demonstrēja mūsu basketbolisti, kas pēdējās ceturtdaļas beigās spēja samazināt rezultāta starpību līdz sešiem punktiem. Tomēr vēlāk veiksmīgas epizodes mijās ar neveiksmīgām un liepājniekiem nācās samierināties ar otro zaudējumu LBL pirmajā divīzijā. “Šis bija mačs, kurā varēja aizķerties,” sacīja A.Misus, piebilstot, ka galvenie neveiksmes cēloņi esot meklējami metienos no distances un cīņā zem groziem. Vēl jāmin, ka šajā spēlē nepiedalījās Māris Citskovskis, kurš savainojis muguru. Iespējams, ka viņš laukumā varēs atgriezties svarīgajā cīņā ar Valmieras basketbolistiem, kura notiks svētdien pulksten 16 sporta zālē “Celtnieks”.

Rezultatīvākie mūsējo rindās bija Mareks Jurevičus un Klāvs Ansons, kuri guva pa 19 punktiem katrs.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs trešdien, 7.februārī, izbraukumā pret pašreizējiem Latvijas čempioniem – “Ventspils” basketbolistiem.