Artūra Štālberga pārstāvētā “VEF Rīga” LBL čempionātā iegūst sudrabu

28.05.2010 21:39

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas izšķirošajā, septītajā spēlē piektdien “VEF Rīga”, kuras sastāvā spēlē arī liepājnieks Artūrs Štālbergs piekāpās “Barons” komandai ar rezultātu 71:78 (18:20, 16:13, 18:28, 18:17), izcīnot sudraba medaļu.

Visā sērijā līdz četrām uzvarām “Barons” triumfēja ar 4-3.

“Barona” labā 19 punktus guva jamaikiešu leģionārs Oricevejinmi Efedžuku, bet Rinalds Sirsniņš izcēlās ar 15 punktiem. Savukārt “VEF Rīga” rindās Alekss Renfro guva 23 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet Tadža Makuloga rēķinā bija 18 punkti.

Spēle iesākas līdzīgā un arī nervozā cīņā, tomēr “VEF Rīga” komandai izdevās iegūt vadību ar 9:4. “Barons” spēlētāji ilgi nespēja atspēlēties, līdz trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Helmanis realizēja trīspunktu metienu un “Barona” komandu pirmo reizi izvirzīja vadībā. Līdz ceturtdaļas izskaņai ritēja līdzīga cīņa un laukuma saimnieki to noslēdza ar divu punktu pārsvaru – 20:18.

Arī otrajā ceturtdaļā turpinājās spraiga cīņa, kurā “Barons” turējās 3-4 punktu attālumā no pretiniekiem. Abas komandas daudz kļūdījās un spēle nebija ļoti rezultatīva, tomēr “VEF Rīga” pakāpeniski samazināja “Barona” pārsvaru, bet divas sekundes pirms pirmā puslaika beigām Arnis Labucks ar diviem precīziem soda metieniem atjaunoja vadību “VEF Rīga” komandai – 34:33.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Barons” guva astoņus punktus pēc kārtas un iekrāja septiņu punktu pārsvaru, bet vēlāk laukuma saimnieki atradās vadībā arī ar deviņiem punktiem – 47:38. Turpinājumā nelielu izrāvienu veica “VEF Rīga” un pietuvojās līdz 43:47, taču tad “Barons” četru minūšu laikā veica izrāvienu 14:4 un ieguva jau 13 punktu pārsvaru. Līdz trešās ceturtdaļas beigām “VEF Rīga” četrus punktus atguva un “Barona” pārsvaru samazināja līdz deviņiem punktiem – 52:61.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās piecās minūtēs “Barons” saglabāja 9-11 punktu pārsvaru, bet turpinājumā “VEF Rīga” pakāpeniski deldēja pretinieku pārsvaru un divas ar pusi minūtes pirms mača pamatlaika beigām “Barons” bija vadībā vairs tikai ar 71:68. Spēles izšķirošajās minūtēs ritēja nervoza cīņa un spēlētāji līdz pēdējam cīnījās par katru bumbu, taču punkti netika gūti.

Mača izšķirošais pavērsiens notiks 27 sekundes pirms spēles beigām, kad Aigars Vītols iemeta divpunktu metienu un “Barons” ieguva piecu punktu pārsvaru, ko “VEF Rīga” komandai vairs nebija pa spēkam atspēlēt.