“ASK Rīga” ar uzvaru noslēdz LBL regulāro čempionātu

14.04.2009 21:57

Uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas regulārā čempionāta pēdējā spēlē otrdien izcīnīja pagājušās sezonas vicečempioni “ASK Rīga”, kas savā laukumā ar rezultātu 77:73 (17:20, 25:18, 19:21, 16:14) pieveica “Liepājas lauvas” komandu, nodrošinot otro vietu noslēguma kopvērtējuma tabulā.

“ASK Rīga” labā 16 punktus guva Ernests Kalve, bet Šona Kolsona rēķinā bija 15 punkti. Savukārt zaudētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 16 gūtajiem punktiem bija Vairis Pusaudzis.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā komanda “ASK Rīga” ar 12 uzvarām 16 spēlēs ieņēma otro vietu, savukārt “Liepājas lauvas” ar 13 uzvarām 26 mačos ierindojās sestajā vietā deviņu komandu konkurencē.

Līdz ar otrās vietas izcīnīšanu regulārajā sezonā “ASK Rīga” automātiski iekļuva LBL pusfinālā.

Savukārt “Liepājas lauvas” par vietu pusfinālā cīnīsies ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar pašreizējo čempionvienību “Barons”/LMT, kurai regulārajā sezonā atlikusi vēl viena spēle ar “VEF Rīga” komandu, tomēr “Barons”/LMT neatkarīgi no šīs spēles iznākuma savu trešo vietu turnīra tabulā nemainīs.

LBL pusfinālā automātiski iekļuva arī regulārās sezonas uzvarētāji “Ventspils” basketbolisti, savukārt otrajā ceturtdaļfināla pārī “Valmiera” spēlēs pret “VEF Rīga” komandu.