Piektdiena, 6. decembris

Vārdadiena: Niklāvs, Nikolajs, Niks

Ataust cerības uz pusfinālu  (6)

Atslēgvārdi sieviešu basketbols

Šodien Latvijas Sieviešu basketbola līgā lielisku uzvaru, aizvadot sezonas labāko spēli, dramatiskā mača galotnē izcīnīja "Liepājas metalurga" basketbolistes, kas savā laukumā ar 62:61 (28:14, 6:15, 15:14, 13:18) pieveica komandu "RTU/Klondaika". Līdz ar to ceturtdaļfinālu spēļu sērijā rezultāts ir kļuvis neizšķirts – 1:1. Jau rakstījām, ka pirmajā ceturtdaļfināla mačā Rīgā mūsu basketbolistes cieta neveiksmi ar 52:75 un, tā kā izslēgšanas spēļu sērija rit līdz kādas komandas divām uzvarām, tikai uzvarot liepājnieces vēl varēja saglabāt cerības uz iekļūšanu pusfinālā.

Izšķirošo spēli mūsējās uzsāka ar izmaiņām starta piecniekā – bez Lauras Zuzānes, Līgas Alilujevas un Ilzes Dukātes laukumā devās arī Sabīne Niedola, kā arī Kristīna Cirša. Mūsējās cīņu iesāka un turpināja ar lielu apņēmību, kas atmaksājās. Lai arī pirmos punktus spēlē guva viešņas, Līvijas Alpes-Lūkas vadītās meitenes rīdzinieces samulsināja ne pa jokam, ar izcilu precizitāti metot no tālās distances. Pirmo trejaci mūsu komandas rindās grozā raidīja Zuzāne, bet vēlāk stafeti pārņēma Cirša un Alilujeva. Lielā mērā pateicoties mūsu snaiperēm un enerģiskajai cīņai groza tuvumā, liepājnieces jau pirmajās desmit minūtēs spēja panākt vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Pirmajā ceturtdaļā apjukums bija jūtams uz rīdzinieču rezervistu soliņu, bet nākamajās minūtēs problēmas, galvenokārt uzbrukumā, radās metalurģēm, kurām viešņas vairs neļāva tik brīvi mest no distances. Nelielu handikapu pirms otrā puslaika gan liepājnieces spēja nosargāt, taču cīņas gaita bija izlīdzinājusies.

Pēc pārtraukuma uz īsu brīdi rīdziniecēm izdevās izvirzīties vadībā, tomēr mājinieču lielais gribasspēks un izteikta komandas spēle viņām atkal ļāva ceturtdaļu noslēgt savā labā – 49:43. Drāmas cienīgi notikumi risinājās mača galotnē, kad "RTU/Klondaikas" basketbolistes, pārtverot bumbu un realizējot ātro pretuzbrukumu, panāca neizšķirtu – 59:59 un desmit sekundes līdz spēles beigām ieguva minimālu pārsvaru. Pēc pretinieču vienības pieprasītā minūtes pārtraukuma pēdējais vārds šajā cīņā piederēja liepājniecēm, kas savu iespēju garām nepalaida – Viktorijas Nazarovas piespēle burzmā zem groza nonāca pie Alilujevas, kuru rīdzinieces gan apturēja, taču ne bez soda. Atbildīgajā brīdī Līgai roka nenotrīcēja, un viņa pārvērta punktos abus sodiņus, kas "Liepājas metalurga" komandai atnesa šajā sezonā pirmo uzvaru pār "RTU/Klondaiku", tādējādi saglabājot cerības iekļūt LSBL pusfinālā. Rezultatīvākā mūsējo rindās bija Līga Alilujeva ar 18 punktiem, bet Kristīnas Ciršas kontā 17.

Izšķirošā, trešā spēle notiks otrdien Rīgā.

Tūlīt pēc Līgas Alilujevas diviem precīziem soda metieniem komandas biedres, nobirdinot arī pa kādai prieka asarai, ar uzvaras saucieniem steigsies pie viņas.