Atkal pieveicam pastarīšus

26.02.2007 18:16

0

Vairākas spēles Latvijas Basketbola Amatieru līgā aizvadījuši “BK/Liepājas papīrs” basketbolisti, kas šoreiz tika pie viena panākuma, kārtējo reizi pieveicot pastarīšus – komandas “Dartija” basketbolistus. Vispirms “Liepājas lauvu” fārmklubs aizvadīja divas mājas spēles, kurās mūsējie tikās ar komandām “Kandava” un “Pērkons SK”.

Ja mačā ar pirmo no minētajām komandām liepājnieki visas spēles gaitā atradās iedzinēju lomā un piedzīvoja zaudējumu ar 78:91, tad otrajā spēlē laukuma saimnieki, spēkojoties ar pašreiz rietumu divīzijas trešo spēcīgāko vienību “Pērkons SK”, mūsu basketbolisti pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar plus desmit, tiesa, cīņas otrajā pusē liepājniekiem vairs tik labi neveicās, un jau trešās ceturtdaļas beigās vadības grožus pārņēma vairāk pieredzējušie jelgavnieki, kas nelielo pārsvaru nosargāja līdz mača beigām – 77:69.

Bez uzvarām gan mūsējie nepalika – ceturto uzvaru LABL un trešo pār rietumu divīzijas pastarīti “Dartiju”, kas joprojām nav tikusi ne pie viena panākuma, liepājnieki izcīnīja ļoti pārliecinoši, pirmo puslaiku noslēdzot ar 46:31, bet visā mačā svinot uzvaru ar 95:66. Galvenā cīņa “BK/Liepājas papīrs” basketbolistiem notika pagājušo svētdien, kad mūsējie izbraukumā tikās ar “Talsu” komandu, kuru vienreiz jau Liepājas jauno basketbolistu maiņa bija uzveikusi. Arī šoreiz spēle izvērtās ļoti spraiga un līdzīga. Sākumā mazliet veiksmīgāki bija liepājnieki, kuriem todien tā jau bija otrā spēle (pirms tam viņi Ventspilī aizvadīja Latvijas Jaunatnes basketbola līgas otrās divīzijas maču). Vēl divas minūtes līdz cīņas beigām vadībā ar četru punktu pārsvaru atradās mūsējie, taču galotnē rezultatīvāk darbojas talsinieki, kas, īstenojot divus tālmetienus pēc kārtas, izrāva uzvaru – 66:63.

“BK/Liepājas papīrs” treneris Indulis Možeiks, runājot par pēdējām spēlēm, atzina, ka tieši jaunajiem puišiem esot ļoti liela fiziskā slodze, jo dažbrīd, kā tas bija pagājušo svētdien, sanākot aizvadīt pat divus mačus dienā, tādēļ, protams, otrajā cīņā spēki jau izsīkuši un ir grūti augstā līmenī cīnīties līdz galam. Tā kā līdz regulārā čempionāta beigām ir atlikušas piecas spēles, I.Možeiks jau sācis domāt par nākamo sezonu un pieļauj, ka tad LABL komandā varētu spēlēt tikai basketbola skolas jaunā maiņa, nevis kā tas ir tagad, kad vienībai palīdz tādi nu jau zināmā mērā pieredzējuši spēlētāji kā Normunds Jansons un Edgars Sviklis.