Ausēja tālmetieni “Liepāju” neglābj no sakāves Ķēdaiņos

18.01.2017 19:40

Ceturto zaudējumu pēc kārtas “Triobet” Baltijas Basketbola līgā piedzīvojuši “Liepāja/Triobet” basketbolisti 18. janvārī piekāpjoties Lietuvas komandai “Nevežis” ar rezultātu 98:75. “Liepājas” sastāvā realizējot septiņus tālmetienus ar 28 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Ausējs.

Spēles rezultātu, izcīnot atlēkušo bumbu uzbrukumā un raidot to grozā atklāja Montgomerijs, bet mača turpinājumā dominēja “Nevežis” un pēc nospēlētām četrām minūtēm Petrukoņa danks panāca lietuviešu pārsvaru 12:4. Ceturtdaļas vidū Aizpurs raidīja grozā trejaci, bet Rozīša danks samazināja starpību līdz četriem punktiem. Liepājnieku izrāvienu ar diviem punktiem ātrajā uzbrukumā turpināja Makmalans, panākot 12:14 un liekot “Nevežis” trenerim pieprasīt minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas pēdējā minūtē liepājnieki uz gandrīz minūti bija iespieduši lietuviešus aizsardzībā, izcīnot uzbrukuma atlēkušās bumbas, līdz Ausēja trīs punktu metiens atrada ceļu mērķī, izvirzot “Liepāju/Triobet” vadībā pirmo reiz kopš spēles sākuma – 17:16.

Otro ceturtdaļu Ausējs iesāka tā pat kā noslēdza pirmo – ar precīzu trejaci. Pēc vairāk kā divām nospēlētām minūtēm horvāts Prostrāns izlīdzināja spēles rezultātu, bet Petrukonis atjaunoja vadību “Nevežis” komandai. Turpinot Lietuvas komandas izrāvienu, Lavs otrās ceturtdaļas vidū aizskrēja ātrajā uzbrukumā, gūstot divus vieglus punktus, panākot 31:22 un liekot pieprasīt minūtes pārtraukumu. Liepājnieku glābšanu otras ceturtdaļas otrajā pusē uzņēmās Ausējs, divu ar pusi minūšu laikā vienatnē gūstot 12 punktus. Tas kurzemniekiem ļāva pietuvoties līdz 34:39. Ceturtdaļas izskaņā liepājnieku sastāvā Ausējam neatradās palīgi un, neskatoties uz aizsarga 20 gūtajiem punktiem, “Nevežis” puslaika izskaņā palielināja pārsvaru, pārtraukumā dodoties ar 45:34.

Otrais puslaiks iesākās rezultatīvi, divu minūšu laikā abas komandas apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem, liepājnieku rindās izceļoties Makmalanam un Grifinam, bet Ausēja sestais precīzais trejacis panāca rezultātu 41:52. Līdz trešās ceturtdaļas vidum “Nevežis” realizēja trīs metienus aiz trīs punktu metiena līnijas, uz ko “Liepāja” ar punktu guvumiem neatbildēja un Lietuvas komandas pārsvars sasniedza divdesmit punktus – 61:41. Ceturkšņa otrajā pusē Montgomerija aktīvā cīņa zem groziem ļāva liepājniekiem samazināt deficītu līdz 15 punktiem. Tomēr pēdējās minūtēs pārāki bija lietuvieši, noslēdzot ceturtdaļu ar izrāvienu un pirms noslēdzošās spēles daļas panākot 75:54.

Noslēdzošās spēles daļas sākumā nekas neliecināja par liepājnieku iespējām atspēlēties un “Nevežis” turpināja pārliecinoši audzēt pārsvaru rezultātā, sasniedzot 29 punktu pārsvaru. “Liepāja/Triobet” deficītu samazināt centās Rozītis un Ausējs, bet liels pārsvars joprojām bija Lietuvas komandai 87:65. Pusotru minūti pirms mača izskaņas Lasmanim izdevās rezultāta starpību samazināt zem divdesmit punktiem, tomēr Lietuvas basketbolisti noslēdza maču ar danku un caurgājienu, nokārtojot liepājniekiem ceturto zaudējumu pēc kārtas. Rezultāts 98:75 par labu Ķēdaiņu “Nevežis”.

“Nevežis” – “Liepāja/Triobet” 98:75 (16:17, 29:17, 30:20, 23:21).

Liepāja: Ausējs 28 (3p: 7/11), Grifins 11, Rozītis 10 (7 atl. bum.), Makmalans 8, Montgomerijs 8 (9 atl. bum.), Lasmanis 5, Aizpurs 3, Bērziņš 2, Vārna.