Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Ausējs pēdējā minūtē izrauj “Liepājai” uzvaru pār “Valmieru”

29.10.2016 21:19

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) spraiga cīņa aizritējusi Liepājā, kur vietējā “Liepāja/Triobet” tikās ar “Valmieru/Ordo”. Mača liktenis izšķīrās vien pēdējā minūtē, kad trīs punktu deficītu atspēlēja un liepājniekiem uzvaru izrāva Artūrs Ausējs – 69:67.

Pēc neveiksmīgā sezonas sākuma “Liepāja/Triobet” uzņēmusi apgriezienus, svinot uzvaras kā “Olybet” LBL, tā “Triobet” Baltijas basketbola līgā. Lai šodien turnīra tabulā apsteigtu pašreizējos valsts čempionus no Valmieras, liepājniekiem savā laukumā bija nepieciešama uzvara.

Spēles rezultātu savā pirmajā uzbrukumā atklāja Jānis Kaufmanis, bet nākamajā Ervīns Jonāts ar tālmetienu panāca 5:0. Pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē labāki laukumā bija viesi no Valmieras, izvirzoties vadībā ar 14:4. Liepājnieku spēle uzbrukumā lielā mērā bija atkarīga no viesspēlētāju efektivitātes, un tā nebija īpaši augsta. Tuvojoties ceturtdaļas izskaņai, Latīfs Makmalans sadeldēja rezultāta starpību, tai noslēdzoties ar rezultātu 20:15 “Valmiera/Ordo” labā.

Otro ceturtdaļu lieliski sāka laukuma saimnieki, piecās minūtēs veicot 11:0 izrāvienu. Valmierieši pirmos punktus guva pēc Jonāta soda metieniem ceturtdaļas vidū. Minūti vēlāk Jānis Kaufmanis realizēja tālmetienu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (26:26). Īsu brīdi cīņa ritēja līdzīgi, kad liepājnieki atkal veica nelielu izrāvienu, kas ļāva uzvarēt pirmo puslaiku ar rezultātu 35:31.

Trešajā ceturtdaļā pēc Artūra Ausēja precīzā tālmetiena “Liepāja/Triobet” ieguva deviņu punktu pārsvaru, bet vēl pēc brīža 10 – (44:34). Valmieriešu rindās uzbrukumā ik pa brīdim paspīdēja Lauris Blaus, bet ar to bija par maz. Uz katru viesu precīzo uzbrukumu liepājnieki spēja atbildēt ar to pašu, rezultāta starpībai būtiski nemainoties. Ceturtdaļas izskaņā Jonāts un Jānis Kaufmanis īsā laikā guva piecus punktus, sadeldējot deficītu uz pusi. Pēdējā minūtē Kaufmanis vēlreiz bija precīzs no tālās distances, bet ar to pašu spēja atbildēt Raiens Kuks – 59:52.

Izšķirošajā spēles nogrieznī valmieriešu ierocis vēl joprojām bija Kaufmaņa tālmetiens, kas ļāva sadeldēt deficītu līdz trīs punktiem (59:62). Kādu laiku komandām bija problēmas ar uzbrukumu realizēšanu, bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts jau bija neizšķirts – 62:62. Pirmie vadību minūti vēlāk ieguva liepājnieki, bet Raimonda Gabrāna precīzais tālmetiens deva +1 “Valmierai/Ordo”. Savu iespēju otrā laukuma galā pēc minūtes pārtraukuma nerealizēja Dāvis Rozītis, bet Valmieras komandā izcēlās Damjers Pitss. Liepājniekiem bija minūte laika, lai glābtu situāciju. Par mača varoni kļuva Artūrs Ausējs, kurš realizēja abus savus uzbrukumus, izraujot “Liepājai/Triobet” uzvaru. Jānis Kaufmanis nespēja realizēt tālmetienu tad, kad to vajadzēja visvairāk. Brīdi vēlāk Ausējs realizēja vēl vienu soda metienu, mačam noslēdzoties ar rezultātu 69:67.

Tieši Ausējs bija rezultatīvākais savā komandā, gūstot 14 punktus, bet attiecīgi 12 un 11 punkti Latīfam Makmalanam un Raienam Kukam. “Valmieras/Ordo” labā 17 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Jānis Kaufmanis, 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Ervīnam Jonātam, bet 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas Laura Blaua kontā.

“Liepāja/Triobet” – “Valmiera/Ordo” 69:67 (15:20, 20:11, 24:21, 10:15).