Vējš: DR 11.7 m/s

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Beigas par drāmu nepārvērtās

Atslēgvārdi baltijas basketbola līga | basketbols | liepāja/triobet

Divu spēļu izbraukumu tūri pa Igauniju Baltijas Basketbola līgā ar panākumu sāka "Liepāja/Triobet", smagā pēdējā ceturtdaļā noturot pārsvaru pret komandu "Tyco Rapla" – 76:72 (21:18, 20:22, 26:18, 9:14).

BK "Liepāja/Triobet" sākumsastāvs – Mažutis, Džonsons, J. Antrops, G. Antrops, Blaus.

Diemžēl Raplā nebija Latvijas Basketbola līgas un BBL oktobra mēneša vērtīgāko spēlētāju Žeļona un Zeidaka duelis, jo lietuvietis uz Igaunijas tūri nedevās. Mājinieki savā čempionātā piecos mačos ir izcīnījuši četras uzvaras, bet Baltijas līgā bija ar bilanci 3-1.

Spēle iesākās ar ļoti dažādiem nogriežņiem jau pirmajā ceturtdaļā. Pretinieki guva pirmos septiņus šī mača punktus, bet nākamos 15 savāca mūsējie. Ilgi nebija jāgaida līdz nākamajam izrāvienam, kad kopā ar netrāpītiem metieniem Blaus tika nobloķēts, bet Mažutis nopelnīja sodu uzbrukumā, un rezultāts kļuva 16:18. Ceturtdaļas galotni izvilka Džonsons, kura pieci punkti deva komandai trīs punktu pārsvaru. Visvairāk gan izcēlās vecākais Antrops, kurš Žeļona prombūtnē grozam uzbruka gandrīz nekļūdīgi un otrajā ceturtdaļā jau bija savācis 12 punktu, bet puslaiku noslēdza ar 15, trāpot visus tuvās distances raidījumus un trīs no četriem tālmetieniem. Tieši pretēji klājās Blauam, kurš pie punktiem tika ar grūtībām. Pirmoreiz šajā sezonā spēles garšu uz pusminūti izbaudīja Miglinieks, bet krietni ilgāk laukumā pēc traumas bija Jurevičus. Sparīgi sākto otro ceturtdaļu mūsu basketbolisti beidza ļoti neveiksmīgi, lai gan bija vadībā ar plus deviņi, bet puslaiku noslēdza tikai 41:40.

Trešo ceturtdaļu komandas sāka žirgti un rezultatīvi. "Triobetieši" vienubrīd nonāca arī iedzinējos (45:47), bet ātri atguvās un uz pretinieku neprecizitātes rēķina ar sešiem soda metieniem pirms ceturtās ceturtdaļas atjaunoja savu lielāko pārsvaru – 67:58. Šīs pūles varēja izrādīties veltīgas, jo nākamajās vairāk nekā septiņās minūtēs vienīgos četrus punktus viesiem guva tikai Helmanis, kamēr pārējiem partneriem neizdevās pilnīgi nekas. Taču veiksme neveiksmē bija pretinieku sekmes, šajā pašā laikā iemetot deviņus punktus, laukumā radot milzīgu kļūdu un neprecizitātes jūkli. Vislielāko dāvanu "lauvām" pasniedza Zeidaks, kuram jau tā vājā spēlē roka notrīcēja četros soda metienos. Mažutis un Blaus ļāva uzelpot vieglāk, kad rezultāts kļuva 75:67, bet pretiniekiem pārsvaru atspēlēt pusotrā minūtē vairs neizdevās.

Rīt "Liepāja/Triobet" tiksies ar Rakveres "Tarvas".

"Liepāja/Triobet"                "Tyco Rapla"
Divpunktu metieni                  20/37 (54 %)                        22/38 (58 %)
Trīspunktu metieni                 7/19 (37 %)                          6/20 (30 %)
Soda metieni                        15/20 (75 %)                        10/23 (43 %)
Atlēkušās bumbas (U/A)        37 (11/26)                             27 (9/18)