Vējš: ZR 6.2 m/s

Vārdadiena: Andis, Zeltīte

Papildināts - Lauvas sāk uz patīkamas nots  (58)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Šodien Ķēdaiņos ar uzvaru jauno SEB Baltijas Basketbola līgas sezonu sāka BK "Liepājas lauvas", kas ar 60:58 (19:18, 16:10, 16:18, 9:12) dramatiskā mača galotnē pieveica vietējo "Nevežis" vienību. Jau rakstījām, ka arī pirms diviem gadiem toreiz vēl BK "Līvu alus/Liepāja" Baltijas Basketbola līgas sezonu sāka ar maču pret Ķēdaiņu "Nevežis" vienību. Tajā spēlē mūsējie zaudēja, bet šoreiz tikpat spraigā cīņas galotnē pārāki bija liepājnieki.

"Liepājas lauvu" galvenais treneris Armands Misus informēja, ka pašā sakumā vadībā izvirzījušies mājinieki, taču, kā izrādījās vēlāk, tā bija pirmā un pēdējā reize, jo pēc tam vadības grožus savās rokās pārņēma augumā raženākie un uz groza apakšu mērķtiecīgāk spēlējošie viesi, kas cīņu iesāka ar tādu pašu pamatpiecnieku kā pirmssezonas pārbaudes spēlēs – Klāvu Ansonu, Māri Citskovski, Renāru Zeltiņu, Mareku Jureviču un Stīvu Riču. Jāatzīmē, ka pēdējais no viņiem laukumā devās nedaudz apslimis, iespējams, tādēļ amerikāņu leģionāram vakar neizdevās parādīt to labāko spēli, tomēr savu darbu, tāpat kā pārējie spēlētāji, viņš padarīja. Īpaši veiksmīgs liepājniekiem padevās otrās ceturtdaļas sākums, kad "Nevežis" basketbolisti mūsu grozā septiņu minūšu laikā spēja samest tikai divus punktus, turklāt tos pašus no soda metienu līnijas. Pēc iegūtā desmit punktu pārsvara (30:20) lauvas pāris reizes iekrita uz laukuma saimnieku ātrajiem pretuzbrukumiem un arī pašiem ar punktu gūšana vairs tik labi nesekmējās, tādēļ līdz pārtraukumam mājinieki, savu skatītāju atbalstīti, nedaudz samazināja rezultāta starpību.

Otrā puslaika sākums liepājniekiem arī bija neveiksmīgs, un pēc "Nevežis" četriem gūtiem bezatbildes punktiem sekoja zibenīga Armanda Misus rīcība – "Liepājas lauvas" pieprasīja minūtes pārtraukumu. Turpinājumā rezultāts saglabājās ļoti slidens, un vienubrīd pat lietuvieši panāca neizšķirtu. Grūtajā brīdī mūsējos nepievīla Renārs Zeltiņš, kurš divreiz pēc kārtas bija precīzs no tālās distances, un Klāvs Ansons nežēloja ne sevi, ne pretinieku cīņā zem groza. Liepājnieki atkal varēja uzelpot, taču uz īsu brīdi, jo turpmākā cīņas gaita bija patiešām spraiga, it īpaši jau pēdējā minūte, kurā "Liepājas lauvām" tomēr izdevās uzvarēt, neskatoties uz to, ka pašā izskaņā tika pieļauta rupja kļūda. Par laimi, mājinieki pustālo metienu līdz ar tiesneša beigu svilpi nespēja realizēt. Rezultatīvākie liepājnieku rindās šoreiz bija Renārs Zeltiņš (attēlā) ar 15 gūtiem punktiem un Klāvs Ansons ar 14.

Lauvu galvenais treneris Armands Misus ar spēli bija apmierināts un atzina, ka spēlētāji cīnījušies godam. "Jā, dažās spēles epizodēs pieļāvām rupjas kļūdas, tomēr man šķiet, ka uzvaru bijām pelnījuši vairāk par savu pretinieku," teica Misus.

Nākamo maču "Liepājas lauvas" aizvadīs sestdien pulksten 17, kad SEB Baltijas Basketbola līgas ietvaros sporta zālē "Celtnieks" tiksies ar Lietuvas klubu "Aiščiai Atletas".