Vējš: DA 9.3 m/s

Vārdadiena: Aldis, Aldris, Alfons

Papildināts – "Liepājas lauvām" zaudējums Lietuvā  (9)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

SEB Baltijas Basketbola līgas otrajā divīzijā smagāko zaudējumu šajā sezonā cieta BK "Liepājas lauvas", kas izbraukumā ar 66:87 (16:18, 13:22, 22:16, 15:31) kapitulēja komandas "Sūduva/Arvi" basketbolistu priekšā. "Liepājas lauvām" šī bija bālākā spēlē sezonā. Līdz otrās ceturtdaļas vidum cīņa laukumā vēl ritēja līdzīgi, tomēr neliels pārsvars bija mājiniekiem, kas visu spēles gaitu atradās priekšā.

Lielākās problēmas mūsu basketbolistiem radīja viesu ciešā, agresīvā aizsardzība, kura liepājniekiem bieži izrādījās nesalaužama, turklāt lietuviešiem nereti izdevās pārtvert bumbu, tādējādi viņi tika pie tā sauktajiem vieglajiem punktiem. Lauvām, kas šajā sezonā jau vairākkārt ir apskādējušas pagājušajā sezonā uzspodrināto mundieri, šī bija kārtējā melnā diena. Laikam jau likumsakarīgi, ja nav organizētas spēles aizsardzībā un maksimālas pašatdeves, arī uzbrukumā uz neko labu nevar cerēt. Pirmā puslaika beigās komandas "Sūduva/Arvi" basketbolistiem īsā laika sprīdī izdevās izrāviens ar 12:2, un, ejot atpūtā, liepājnieki atradās iedzinēju lomā ar 29:40.

Trešajā ceturtdaļā mūsējie sasparojās un atkal samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr lauzt spēles gaitu nebija mūsējo spēkos. Atkal gribas pieminēt spēlētāju motivāciju un psiholoģisko izturību, kas izšķirošajā brīdī izrādījās liktenīga – vairākās strīdīgās epizodēs daži no mūsu komandas spēlētājiem nespēja savaldīt emocijas un tika sodīti ar nesportiskajām piezīmēm. Šeit gan gribētos atzīmēt arī Jureviča nopelnīto tehnisko piezīmi, kuru tiesneši iedeva nepamatoti. Šādā situācijā, kad "Liepājas lauvu" basketbolistiem trūkst pārliecības saviem spēkiem un nepieciešams atspēlēties, nevajadzīgā pretestība tiesnešu lēmumiem nevarēja neatstāt iespaidu. Šajā gadījumā tika pazaudēts pēdējais cerību stariņš uz izglābšanos no zaudējuma cīņā ar relatīvi vājāku pretinieku. Zinot to, ka "Liepājas lauvām" jau ir visai liela pieredze, es pat teiktu, mācība, mūsu basketbolistiem vajadzēja sen saprast, ka vāju komandu arī SEB BBL otrajā divīzijā nav un visos mačos ir jāspēlē ar pilnu sparu. Vēl pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts uz tablo bija līdzīgs – 51:56, tomēr jau ceturtdaļas sākumā bija skaidrs, ka pret ambiciozo klubu "Sūduva/Arvi", kurā spēlē virkne jauno basketbolistu, liepājniekiem ar tādu sniegumu, kurš ir bezzobains gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, uz uzvaru nav ko cerēt. Galarezultātā "Liepājas lauvām" šajā sezonā nācās samierināties ar smago pērienu – 87:66.

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris pēc mača atzina, ka daudzmaz saturīgu sniegumu šajā spēlē parādījuši tikai Mareks Jurevičus, Jevgēņijs Kosuškins un Vairis Pusaudzis, bet pārējie ļoti tālu no savu spēju griestiem. "Ja laukumā spēlē tikai trīs basketbolisti, uz labvēlīgu iznākumu ir naivi cerēt, jo, kā jau esmu vairākkārt minējis, vāju komandu nav. Arī pret šādu pretinieku, par ko bijām relatīvi spēcīgāki, visiem laukumā jācīnās ar maksimālu pašatdevi. Pašlaik tiek meklēts papildinājums saspēles vadītāja postenī, iespējams, pēc tik bāla snieguma kādam komanda būs arī jāatstāj," teica Armands Misus. Mūsu kluba direktors Edvīns Striks nenoliedza, ka pašlaik komandā esot nopietnas problēmas un tiekot meklēti risinājumi. "Pagaidām gan konkrēti nevēlos atklāt to spēlētāju uzvārdus, kuri varētu pastiprināt sastāvu un kuri atstāt klubu," pauda Striks.

Nākamo maču "Liepājas lauvas" aizvadīs piektdien, kad galvaspilsētā LBL ietvaros sacentīsies ar Latvijas čempioniem – "ASK/Rīga" basketbolistiem.

Miks Kuncītis,

Labākais "Liepājas lauvu" rindās bija Mareks Jurevičus, kurš guva 18 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.