Vējš: D 5.1 m/s

Vārdadiena: Velda, Velta

Papildināts – Sakaitinātajām "lauvām" vērtīga uzvara  (9)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausā sesto uzvaru izcīnījis BK "Liepājas lauvas", kas savā laukumā samērā pārliecinoši ar 106:87 (21:19, 24:14, 31:30, 30:24) pārspēja Ķēdaiņu "Nevežis" vienību. Pēdējā laikā, rakstot par "Liepājas lauvu" sekmēm  basketbola laukumos šās sezonas sākumā, bieži nācies atkārtoties, taču laikam jau likumsakarīgi, ja ar reāli spēcīgāku un plašāku spēlētāju loku, vismaz pagaidām nespējam sasniegt izvirzītos mērķus.

Basketbolistiem psiholoģiski un arī fiziski nebūs viegli sezonas turpinājumā sasmelt izlieto ūdeni, tomēr nevarētu teikt, ka ir notikusi traģēdija, jo lielākā daļa spēļu vēl ir tikai priekšā un vēl joprojām viss ir pašu rokās.

Pēc spēles puišiem ticība saviem spēkiem noteikti kļuva krietni stiprāka, jo spēle, kurā mūsējie neiztika arī bez kritumiem, bija patiešām baudāma – kā liepājnieki, tā arī lietuvieši demonstrēja labu, ātru, rezultatīvu basketbolu. Pamats vērtīgajai uzvarai tika ielikts jau pirmajā puslaikā, kad pēc līdzīgā cīņā aizvadītām pirmajām desmit minūtēm laukuma saimnieki prata uzspiest savu spēles stilu, kas, ejot atpūtā, deva vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 45:33. Nereti šajā un arī iepriekšējā sezonā pierādījies, ka mūsu basketbolistiem parasti tās smagākās minūtes ir trešās ceturtdaļas sākumā. Tā tas bija arī šoreiz, tomēr, neskatoties uz to, ka viesi pietuvojās rezultātā, mūsējie iniciatīvu pretiniekam neatdeva un cīņās turpinājumā darbojās vēl pārliecinošāk. Lietuviešiem mājinieku daudzveidīgos uzbrukumus brīžiem bija grūti sagremot, tādējādi vairākkārt, izmantojot pretinieku apjukumu, liepājniekiem radās pilnīgi brīvu metienu pozīcijas, kuras, savienojot ar augstu metienu procentu, tika iegūts vēlamais rezultāts. Vienubrīd "Liepājas lauvas" pat panāca 24 punktu pārsvaru, un šķiet, varēja iedragāt lietuviešu pašapziņu vēl vairāk, tomēr mača galotnē liepājnieki samazināja apgriezienus un samierinājās ar 106 gūtiem punktiem. Jāatzīmē, ka šogad mūsu basketbolisti nevienā no spēlēm vēl nebija sasnieguši trīsciparu skaitli. Šoreiz laukumā nedevās mūsu komandas vienīgais melnādainais spēlētājs Stīvs Ričs, kurš, pēc Armanda Misus teiktā, pēdējos treniņos neesot piedalījies, jo viņam sāpot pēda. Nav jābūt lielam basketbola lietpratējam, lai saprastu, ka bez šī pieredzējušā centra spēlētāja, kas uz sevi liktās cerības nav attaisnojis, Liepājas klubam laukumā sokas labāk un komanda izskatās saliedētāka. Arī galvenais treneris nenoliedza, ka Ričs līdz šim laukumā īsti nav parādījis to, ko no viņa gaida. Vēl Misus atzina, ka tuvākajā laikā laukumā varētu parādieties arī Edgars Rēķis, kurš pašlaik jau ar pilnu atdevi trenējas kopā ar komandu, bet pēc Jaungada "Liepājas lauvām" būšot papildinājums saspēles vadītāja postenī.

Nākamo spēli SEB BBL "Liepājas lauvas" aizvadīs otrdien, kad  Kauņā tiksies ar citu Lietuvas klubu "Aisčiai-Atletas".

Miks Kuncītis,

Šajā situācijā vēl vienu atlēkušo bumbu savā kontā beigu beigās pieskaitīja Klāvs Ansons, kurš pēc izveseļošanās aizvadīja savu veiksmīgāko spēli.