Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Baltijas sieviešu basketbola līgas elites grupas turnīrs sākas ar “Liepājas/LSSS” zaudējumu pret “TTT Rīga”

Sestdien, 2.oktobrī, Baltijas basketbola līgas pirmajā spēlē “Liepāja/LSSS” mājas spēlē ar 68:89 piekāpās “TTT Rīga” basketbolistēm. Viešņu rindās Džesmina Tomasa pirmajās trīs ceturtdaļās sameta 23 punktus.

02.10.2021 16:23

Liepājas Olimpiskais centrs sagaidīja viešņas ar jauna dizaina grīdu. Centra apli rotāja kluba logo ar rēcošas lauvas attēlu, bet sekretariāta pusē bija redzams pilsētas siluets ar Svētās Trīsvienības baznīcu, Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāli un koncertzāli ”Lielais dzintars”.

“TTT” pirmajai spēlei pieteica 11 spēlētājas. Aija Klakocka spēlēs tikai Eirolīgā, savukārt Laura Meldere un Līva Krūmiņa turpina atveseļoties pēc savainojumiem. Pirmā oficiālā spēle komandas rindās bija Luīzei Silai, Džesminai Tomasai, Džeidai Lūisai, Šantelai Hendijai un Daugilei Šarauskaitei. Neformāli piecinieks debitēja 10. septembra pārbaudes spēlē Šauļos.

Starta piecinieki

Liepāja“: Gertsone, Vihmane, Kļeščova, Koreņika, Veršele
TTT“: Tomasa, Pulvere, Baško, Hendija, Šarauskaite

Rēķinu atklāja “TTT” kapteines Ievas Pulveres piespēle Daugilei Šarauskaitei – 2:0. Nākamajā uzbrukumā centra spēlētāja guva punktus pēc izcīnītas atlēkušās bumbas uzbrukumā, bet Liepājas pretuzbrukumu izjauca Džesminas Tomasas pārķertā bumba – 6:0.

Pirmais tālmetiens piederēja Šantelai Hendijai, bet Tomasas kārtējā piespēle Šarauskaitei pirmo reizi panāca divciparu pārsvaru – 13:2.

Liepājas uzbrukumam pirmo dzīvību deva Enija Ķīvīte. Uz maiņu iznākusī jelgavniece īsā laikā sameta piecus punktus, bet Paula Kļeščova, Ketija Vihmane un Maija Gertsone izprovocēja vairākas piezīmes. Jau septītās minūtes sākumā komandas šķīra tikai četri punkti (17:13), bet Šarauskaites pirmajā ceturtdaļā 12 gūtie punkti (no spēles 6/6) atjaunoja TTT lielāku pārsvaru – 26:17.

Mājinieces spēlēja droši, arī otrajā ceturtdaļā piespiežot rīdziniecēm sasniegt komandas piezīmju normu. Liepājai bija grūti apturēt “TTT” iebrukumus soda laukumā (pirmajā puslaikā ”krāsā” gūtie punkti 24-8), taču no soda metienu līnijas Vēju pilsētas meitenes meta ar augstāku precizitāti (7/15 pret 14/16).

Mazais kļūdu skaits (5-10) un gūtie punkti pēc liepājnieču kļūdām (17-5) sekmēja tālāku viešņu izrāvienu – 51:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā Hendijas un Tomasas trīspunktu metieni palielināja “TTT” pārsvaru līdz 21 punktam – 59:38. Paulas Kļeščovas rezultatīvā spēle neļāva rīdziniecēm doties tālākā atrāvienā, tomēr pusstundas beigās galvaspilsētas klubs spēja veikt 8:0 izrāvienu. Ieva Korzāne, Vanesa Jasa un Tomasa panāca plus divdesmit septiņi – 72:45.

Ceturtdaļas izskaņā ar precīziem metieniem apmainījās Vihmane un Tomasa – 74:47.

Pēdējā desmitminūtē “TTT” vairāk spēlēja ar rezervistēm. Liepājnieces, pateicoties Maijas Gertsones aktivitātei, sāka samazināt starpību. Maiaras Pereiras pirmais trīspunktu metiens samazināja starpību līdz 20 punktiem – 78:58.

Spēles beigās rēķinu atklāja Raina Tomašicka un Dinija Pāvelsone, tādējādi visas 11 rīdzinieces tika pie gūtajiem punktiem.