Basketbolisti turpina baudīt uzvaras garšu

06.08.2007 19:45

0

Rīgā notiekošajā pārbaudes turnīrā graujošu uzvaru izcīnījuši Latvijas izlases basketbolisti, kas vairāk nekā pārliecinoši ar 84:52 (24:17, 15:7, 26:6, 19:22) uzveica Baltkrievijas valstsvienību. Spēlē ar gados pieredzējušajiem baltkrieviem mūsu izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks laukumā sūtīja Jāni Blūmu, Armandu Šķēli, Kristapu Janičenoku, Andri Biedriņu un Kasparu Bērziņu. Tieši Bērziņš ar precīzu tālmetienu atklāja rezultātu šajā mačā. Efektīvi latviešu rindās darbojās okeāna viņā pusē spēlējošais Andris Biedriņš, kurš īsā laika sprīdī guva 11 no 13 komandas punktiem, tādējādi palīdzot mūsu izlasei iegūt nedaudz drošāku pārsvaru rezultātā.

Lai arī otrās ceturtdaļas sākumā viesiem vēl izdevās atspēlēt pāris punktu, turpinājumā mūsējie laukumā izskatījās krietni pārāki par savu pretinieku, un baltkrievu zemā metienu precizitāte mājiniekiem ļāva spēlēt brīvāk, kā arī demonstrēt skatītājiem baudāmu basketbolu. Jāatzīmē, ka pēc aizvadītām trim ceturtdaļām baltkrievi bija spējuši gūt tikai 30 punktus. Pēdējās desmit minūtēs Kārlis Muižnieks deva iespēju sevi apliecināt basketbolistiem, kas iepriekš laukumā bija pavadījuši samērā nelielu spēles laiku. Pēc rezervistu iesaistīšanās cīņā baltkrieviem izdevās izmantot mūsējo muļķīgās kļūdas un samazināt latviešu ievērojamo pārsvaru, taču, atskanot tiesneša beigu svilpei, laukuma saimnieku uzvara tāpat bija vairāk nekā pārliecinoša. Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Andris Biedriņš, kurš guva 16 punktus, bet liepājnieka Jāņa Porziņģa kontā laukumā pavadītajās desmit minūtēs 8 punkti. Jāatzīmē, ka Latvijas izlasi pēc abpusējas vienošanās ar Muižnieku atstājis un Eiropas čempionātā nespēlēs Ivars Timermanis, kurš tagad jau ir ceļā uz Vāciju, lai pievienotos šīs valsts sestajam spēcīgākajam klubam “Eisbaeren”.

Pirmdien Latvijas izlase aizvadīja pēdējo spēli, kurā tikās ar Jaunzēlandes basketbolistiem.