Basketbolistiem līdzvērtīgi spēkoties liedz kļūdu birums

Pašmāju basketbola flagmanis BK “Liepāja”, turpinot aktīvi gatavoties jaunajai sezonai, aizvadījis vēl vienu pārbaudes maču ar Lietuvas augstākā ešelona klubu. Mūsējo pretinieki šoreiz izbraukumā bija Klaipēdas “Neptūnas”, un duelis noslēdzās ar pārliecinošu mājinieku uzvaru ar 73:46 (14:17, 24:11, 16:7, 19:11).

19.09.2022 06:00

BK “Liepāja” starta piecinieks: Bērziņš, Birkāns, Soldatenoks, Helmanis, Šiliņš.

Liepājnieku pēdējie pretinieki aizvadītajā sezonā Lietuvas čempionātā finišēja septītajā pozīcijā, un viņu rindās startēja arī Rūjienas basketbola audzēknis Rinalds Mālmanis. Valmierā dzimušais basketbolists pretinieku rindās nospēlēja 25 minūtes un guva sešus punktus. Klaipēdas basketbolistiem Lietuvā sezona sāksies 26. septembrī. Pirmie divi oponenti ir kaimiņvalsts smagsvari – Kauņas “Žalgiris” un Viļņas “Rytas”.

Kurzemnieki visnotaļ sekmīgi uzsāka šo pārbaudes spēli, uzvarot pirmo ceturtdaļu, bet otrās ceturtdaļas gaitā ieguva lielāko pārsvaru mačā (22:15). Tomēr turpinājums iezīmējās kļūdām bagāts un ar veselu gūzmu nerealizētu iespēju. Ja vēl pirmajā puslaikā viesi iekrāja deviņas kļūdas, tad visā mačā lauvas tika pie 27 kļūdām. Klaipēdas basketbolisti gana produktīvi izmantoja mūsējo neprecizitātes un pēc mūsējo kļūdām guva 21 punktu, turpretī liepājnieki šajā rādītājā atzīmējās ar sešiem punktiem. Mājiniekiem bija arī diezgan iespaidīgs pārsvars soda metienu izpildīšanā. Lietuvieši izpildīja 34 sodiņus, bet kurzemnieki uz soda metienu līnijas stājās vien 12 reizes.

Liepājnieku rindās ar double-double izcēlās Kārlis Šiliņš, gūstot 10 punktus un izcīnot 12 bumbas zem groziem, savukārt mājiniekiem 14 punktus iemeta Malieks Vaits. Nākamo pārbaudes cīņu “Liepāja” aizvadīs 21. septembrī, kad savā laukumā sacentīsies ar “Ventspili”.