Basketbolists Šeļakovs labākais Liepājas zaudējumā pret “spartakiešiem”

06.09.2019 00:36

Basketbola klubs “Liepāja” ceturtdien, 5. septembrī, “Wind Basket” turnīra pirmajā spēlē zaudēja Vladivostokas “Spartak Primorye” ar 52:75. Andrejs Šeļakovs 13 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas. Sestdien plkst. 18:30 liepājnieki tiksies ar Pasvales “Pieno žvaigždes”.

Liepājas divpadsmitniekā pirms spēles tika iekļauts 18 gadus vecais spēka uzbrucējs Roberts Ķuze. Komandai uz pārbaudes laiku pievienojies 30 gadus vecais lietuviešu saspēles vadītājs Vitass Kamarūns, kā arī – uz ”īpašiem nosacījumiem” – 29 gadus vecais uzbrucējs Kristaps Miglinieks.

Starta piecinieks: Pļavnieks, Saprikins, Jansons, Miška, Šeļakovs

Pirmie liepājnieku mēģinājumi gūt punktus, iespēlejot bumbu apakšā Andrejam Šeļakovam, bija neveiksmīgi. Centra spēlētājs ātri atguvās. Šeļakovs vispirms atspēlēja bumbu Nikam Jansonam, kurš izcēlās ar ”floater” metienu, pēc tam pārķēra bumbu un realizēja divus brīvmetienus – 9:4. Nākamo grūdienu komandai deva Eduards Hāzners. Snaiperis realizēja divus tālmetienus pēc kārtas – 12:9 un 17:12. Trešais mēģinājums bija neprecīzs, bet desmitminūte beidzās ar ”spartakiešu” izrāvienu – 19:21.

Nākamā desmitminūte Liepājai bija pieticīgāka. No spēles četru minūšu garumā neizdevās trāpīt neko, kamēr Vladivostoka turpināja ”bēgt” – 20:30. Šeļakovs pārtrauca sausuma periodu, tomēr līdz puslaika pārtraukumam punktu gūšanā viņam talkā nāca tikai Niks Jansons. Duets realizēja trīs metienus, kādu laiku noturot pretiniekus 10 punktu attālumā – 22:30, 25:35, 27:37. Puslaika izskaņā ”spartakieši” veica kārtējo mazo izrāvienu – 27:42. Jau pēc tā notika kurioza epizode – bijušais VEF uzbrucējs Maksims Šeleketo, mēģinot ietriekt bumbu no augšas, netrāpīja grozā.

Trešajā ceturtdaļā Šeļakovam un Jansonam uzradās jauni palīgi Kristapa Miglinieka un Gunta Sīpoliņa personās. Viņu epizodiskie trāpījumi palīdzēja liepājniekiem cīnīties līdzīgi, tiesa, vidēji grozā lidoja tikai katrs trešais metiens. Otrā problēma – atbloķēšana. ”Spartak” spēlētāji kontrolēja cīņu par uzbrukuma bumbām, 30 minūšu laikā tiekot pie papildu bumbas kontrolēm (6-16, visā spēlē 9-19) un vērtīgiem otrās iespējas punktiem (5-15).Pusstundas beigās mīnus septiņpadsmit – 41:58.

Anrijs Miška spēles sākumā ātri sapelnīja trīs piezīmes, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā trāpīja trīspunktu metienu – 44:58. Mazajiem spēlētājiem ar punktu gūšanu neveicās, kamēr ”Spartak” leģionārs Kvameins Mičels tikai uzņēma apgriezienus. LBL 2016. gada čempions iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, 35. minūtes beigās panākot viesiem plus divdesmit – 48:68. Pēdējās piecās minūtēs liepājniekiem neizdevās ievērojami papildināt punktu ražu.

BK Liepāja – Spartak Primorye 52:75 (19:21, 8:21, 14:16, 11:17)

Liepāja: Šeļakovs 13 (2p 5/9, 1p 3/4; 9ab, 2bm, eff 21), Hāzners 13 (2p 3/4, 3p 2/4), Jansons 7, Sīpoliņš 6 (5ab), Saprikins 5, Miglinieks 4, Miška 3, Pļavnieks 2, Ate, Vuciņš, Ķuze; Kamarūns.
Spartak: Mičels 17 (2p 4/7, 3p 2/4, 1p 3/3; 4ab, 5rp, eff 22), Zaharovs 13, Vzdihalkins 9, Pisklovs 8, Toropovs 8, Kurcevičs 6, Šeleketo 5, Zverkovs 5 (7ab), Mikuļskis 4; Deņisovs.
Tiesneši: Jānis Sudmalis, Elvis Binders-Čoders, Jānis Jaunzemis.