Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

BC “Dnipro” triumfē Olimpiskā centra turnīrā

19.09.2011 14:04

Svētdien, 18. septembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā noslēdzās LOC starptautiskais turnīrs basketbolā. Par tā uzvarētājiem kļuva Ukrainas vienība BC “Dnipro”, kas fināla spēlē pārspēja Ainara Bagatska “Sokhumi” vienību ar rezultātu 99:88, portālu informē LOC sporta projektu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis.

Olimpiskā centra turnīra noslēguma diena iesākās ar spēli par 5. – 6. vietu. Tajā tikās KK “Pieno Žvaigždes” no Lietuvas un pašmāju “Liepājas Lauvas”. Daudz netrūka, ka liepājnieki būtu kvalificējušies finālam, taču visu izšķīra gūto un zaudēto punktu attiecība, kas bija Liepājas komandas klupšanas akmens.

Spēle pret Roberta Štelmahera “Žvaigždēm” aizritēja ļoti līdzīgi un pēc pirmajām 20 minūtēm komandas šķīra tikai pieci punkti (36:41). Mača liktenis izšķīrās pēdējās desmit minūtēs, kuras nedaudz veiksmīgāk aizvadīja viesi no Lietuvas, tādējādi izcīnot pirmo uzvaru turnīrā ar rezultātu 65:77.

Līdz ar to, pašmāju “Liepājas lauvām” šo turnīru nācās noslēgt ar 6. vietu, taču bez uzvarām komanda gan neiztika, jo pirmajā dienā līdzīgā spēlē tika pārspēta ”Severstal” vienība. Par Liepājas komandas vērtīgāko spēlētāju kļuva Joshua Mayo, kurš trijās aizvadītajās spēlēs vidēji izcēlās ar 12,3 punktiem. Savukārt, Roberta Štelmahera vadītajā komandā par labāko tika atzīts Lukas Brazdauskis.

Spēlē par 3. – 4. vietu spēkiem mērojās “University of Tartu” un BK “Severstal”. Spēle visas 40 minūtes ritēja punkts punktā un mača liktenis izšķīrās tikai tās galotnē. Igauņu precizitāte un Čerepovecas kluba neveiksme pēdējās sekundēs izšķīra mača likteni. Galarezultāts 83:79 Tartu komandas labā, tādējādi kauss par turnīra 3. vietu aizceļoja uz Igauniju.

“Severstal” vienībā par labāko komandas spēlētāju tika atzīts turnīra otrais rezultatīvākais spēlētājs Aleksander Lunev, kurš vidēji mačos izcēlās ar 22 gūtajiem punktiem. Savukārt, Tartu komandā šo godu izpelnījās Rain Veideman.

Fināla spēlē laukumā izgāja BC “Dnipro” no Ukrainas un Ainara Bagatska vadītā “Sokhumi”. Lai arī par mača favorītiem tika uzskatīti Ukrainas basketbolisti, spēle līdz pat pēdējai ceturtdaļai aizritēja ļoti līdzīgi. Tikai pēdējās 10 minūtēs ukraiņu vienība spēja salauzt savus pretiniekus un galarezultātā izcīnīt uzvaru ne tikai spēlē, bet arī visā turnīrā ar rezultātu 99:88.

Gruzijas vienībā par labāko turnīra spēlētāju tika atzīts Gruzijas izlases spēlētājs Lasha Parghalava, kurš vidēji spēlēs izcēlās ar 19 gūtajiem punktiem. “Dnipro” rindās šo godu izpelnījās pieredzējušais Frederick House. Arī par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Dnipro” pārstāvis Charles Thomas, kurš tajā pašā laikā bija arī turnīra rezultatīvākais spēlētājs – 26 punkti vidēji spēlē.

Līdz ar to, starptautiskais Liepājas Olimpiskā centra turnīrs ir noslēdzies un organizatori ar cerībām raugās nākotnē šo turnīru padarīt vēl interesantāku. Lielu paldies Olimpiskais centrs saka visiem turnīra atbalstītājiem – “Sportland”, “Venden”, “Čili Picai”, kafejnīcai “Lotte”, “T-Bodei” un Radio SWH.

Liepājas Olimpiskā centra turnīra rezultāti (18.septembris):
“Liepājas lauvas” – KK “Pieno Žvaigždes”        65:77 (14:20, 22:21, 13:16, 16:20)
“University of Tartu” – BK “Severstal”              83:79 (24:19, 18:18, 20:22, 21:20)
BC “Dnipro” – BK “Sokhumi”                          99:88 (27:23, 16:17, 29:23, 27:25)