Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Bertāns iemet 20 punktus un izcīna uzvaru pār Porziņģi

08.02.2020 09:21

Nacionālajā basketbola asociācijā Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētā ”Wizards” ar 119:118 pārspēja Kristapa Porziņga Dalasas ”Mavericks”. Bertāns guva 20 punktus, ieskaitot vairākus svarīgus realizētus metienus mača izskaņā.

Dāvis Bertāns šonakt laukumā pavadīja 31 minūti, kurā tika pie 20 punktiem (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 5/9) un astoņām atlēkušajām bumbām. Viņam arī trīs rezultatīvas piespēles, kā arī četras personīgās piezīmes. Dāvja +/- rādītājs bija plus 13, kas bija labākais komandā.

Anžejs Pasečņiks pirms šī mača tika izsaukts no G līgas. Viņš laukumā devās tikai mača pēdējā sekundē, palīdzot nosargāt grozu ”Mavericks” pēdējā uzbrukumā.

Kristaps Porziņģis tikmēr neturpināja savu lielisko 30+10 spēļu sēriju. Viņš šonakt nospēlēja 21 minūti, kurā iemeta 11 punktus (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 2/6) un savāca deviņas atlēkušās bumbas. Viņam arī divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, viens bloks, taču arī trīs kļūdas un piecas piezīmes.

”Wizards” iepriekšējā mačā negaidīti piekāpās Goldensteitai, taču kopumā aizvada sekmīgu periodu un tagad izcīnījusi trešo uzvaru četrās spēlēs. Savukārt Dalasai, turpinot spēlēt bez Lukas Dončiča, šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Dalasas sastāvā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Sets Karijs, kurš trāpīja četrus tālmetienus, bet 19 punktus pievienoja Tims Hārdevejs. Kopumā septiņi ”Mavericks” spēlētāji tika pie vismaz desmit punktiem, ieskaitot iepriekš maz spēlējušo Kortniju Lī, kurš šoreiz devās sākumsastāvā.

Vašingtonai Bredlijs Bīls iemeta 29 punktus un izdalīja astoņas rezultatīvas piespēles. ”Wizards” izcēlās ar augstu tālmetienu precizitāti, trāpot 19 no 38 trejačiem. Komandā veiksmīgi debitēja Šabazs Napjērs, 18 minūtēs iemetot četrus tālmetienus un savācot 14 punktus.

Mačs noritēja līdzvērtīgā cīņā, kurā lieli atrāvieni nevienai komandai neizdevās. Mača pēdējā ceturtdaļā Dalasa pēc Porziņģa iemestā soda metiena ieguva piecu punktu pārsvaru (114:109) četras minūtes pirms beigām, taču Bertāns atbildēja ar tālu tālmetienu. Divas minūtes pirms beigām Dalasa atjaunoja piecu punktu vadību, bet Vašingtona nepadevās – Išs Smits iemeta tālmetienu un Bertāns ar diviem sodiņiem 45 sekundes pirms beigām panāca neizšķirtu. Dalasai Tims Hārdevejs pašās beigās kļūdījās soda metienā, trāpot tikai vienu no diviem soda metieniem, un Vašingtonai palika divas sekundes, kurās Bīls paspēja tikt pie diviem punktiem no groza apakšas, izraujot ”Wizards” uzvaru ar 119:118.

Dalasai vēl palika 0.2, lai iebakstītu bumbu grozā, un ”Wizards” pēdējā aizsardzības pozīcijā laukumā sūtīja arī Pasečņiku, un ”Mavericks” atspēlēties neizdevās.

Porziņģis pēdējā ceturtdaļā trāpīja trīs soda metienus no četriem, bet grozu no spēles tā arī neguva. Pēdējā minūtē viņa metienu bloķēja ”Wizards” spēlētājs Aizaks Bonga. Salīdzinājumam – Bertāns pēdējā ceturtdaļā iemeta vairāk nekā pusi savu punktu (11), trāpot trīs tālmetienus.

”Wizards” nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām pret maiņu darījumos aktīvo Memfisu, kamēr Dalasa jau rītnakt cīnīsies ar ”Hornets”, turpinot izbraukuma spēļu sēriju.