“Betsafe/Liepāja” ar uzvaru noslēdz BBL regulāro sezonu

08.02.2018 21:31

Baltijas Basketbola līgas regulārās sezonas pēdējā spēlē “Betsafe/Liepāja” ar rezultātu 63:61 tika pie uzvaras pār Minskas “Tsmoki”. Tādējādi kurzemnieki noslēdza savu sezonu BBL turnīra A apakšgrupā ieņemot piekto vietu un paliekot zem “play-off” strīpas.

Tomam Leimanim sākot spēli ar diviem precīziem metieniem liepājnieki ieguva vadību spēlē, bet Roberts Krastiņš ar trejaci sasniedza rezultātu 7:0. Pirmās ceturtdaļas vidū pēc izrāviena spēli izlīdzināja Minskas komanda, bet Krastiņš raidīja grozā vēl divus trejačus. Pirmo desmit minūšu noslēgumā trejaci grozā raidīja arī Arnis Ate un pēc desmit aizvadītām minūtēm “Betsafe/Liepāja” bija vadībā ar 18:13. Otrajā ceturtdaļā kurzemnieki vairākkārt sasniedza deviņu punktu pārsvaru, tomēr izšķirošu izrāvienu izveidot neizdevās. Tādēļ lielajā pārtraukumā Agra Galvanovska trenētā komanda devās ar rezultātu 37:29.

Spēles trešo ceturtdaļu “Betsafe/Liepāja” aizvadīja katastrofāli. Kārlim Lasmanim izdevās gūt piecus no visiem septiņiem liepājnieku punktiem konkrētajā desmitminūtē. Tādējādi viss Kurzemes komandas pārsvars izkusa un pirms noslēdzošās ceturtdaļas Jevgeņijs Beļankovs panāca jau minimālu pārsvaru Baltkrievijas komandai – liepājnieki iedzinējos ar 44:45. Noslēdzošajā ceturtdaļā mājiniekiem vadību ar trīs punktu metienu atguva Mareks Jurevičus. Tomēr baltkrievi atfuva līdzsvaru spēlē un pat ceturtdaļas otrajā pusē pārņēma spēles vadību. Trīs ar pusi minūtes līdz mača beigām rezultātu spēlē izlīdzināja Lauris Blaus – 58:58. Saspringti komandas cīnījās līdz pat mača izskaņai, tomēr veiksme bija liepājnieku pusē, noturot divu punktu pārsvaru. Mačs noslēdzās ar rezultātu 63:61, ļaujot liepājniekiem tikt pie trešās uzvaras desmit spēlēs.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 16 gūtiem punktiem bija Mareks Jurevičus.