”Betsafe”/”Liepāja” izšķirošajā cīņā zaudē un neiekļūst izslēgšanas spēlēs

24.04.2018 22:07

LETA; sportacentrs.com

“Betsafe”/”Liepāja” komandai otrdien, 24. aprīlī, piedzīvojot zaudējumu “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pamatturnīra noslēdzošajā spēlē pret “Jūrmalu” ar rezultātu 69:79 (16:23, 24:19, 8:18, 21:19), liepājniekiem gājušās secen izslēgšanas spēles, kur iekļuva “Latvijas Universitāte” (LU).

Matemātika pirms pamatturnīra pēdējās spēles bija pavisam vienkārša. Ja “Betsafe/Liepāja” uzvar Jūrmalā, tad izslēgšanas spēlēs kā sestā komanda iekļūs tieši “Betsafe/Liepāja”. Savukārt ja liepājnieki piedzīvos savu desmito zaudējumu pēc kārtas, tad pēc piecu gadu pārtraukuma izslēgšanas spēlēs iekļūs “Latvijas Universitātes” basketbolisti, kuriem, pateicoties labākai savstarpēji gūto punktu attiecībai, ir pārsvars pār liepājniekiem un jēkabpiliešiem. Ar šo maču arī noslēdzās regulārā sezona.

Spēles pirmās minūtes komandas aizvadīja līdzīgi, bet tad pirmo izrāvienu veica “Jūrmala”, izvirzoties vadībā ar 12:4. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē jūrmalniekiem izdevās iegūt arī 10 punktu pārsvaru, bet tad Mareks Jurevičus ar precīzu tālmetienu deva mājiniekiem cerību. Edgars Jeromanovs uzreiz atbildēja ar to pašu, bet Andrejs Šeļakovs palielināja rezultāta starpību līdz 11 punktiem. Ceturtdaļu ar četriem punktiem noslēdza liepājnieki, uzstādot pirmās ceturtdaļas gala rezultātu – 23:16 “Jūrmalas” labā.

Otro ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu sāka Uģis Pinete, bet pēc tam Ervīns Jonāts atjaunoja 11 punktu pārsvaru. Situāciju mainīja Roberts Krastiņš, nepilnā minūtē gūstot piecus punktus. Turpinājumā līdzvērtīga cīņa turpinājās, komandām apmainīties ar nelieliem izrāvieniem. Tādējādi rezultāta starpība svārstījās no sešiem līdz 11 punktiem. Ceturtdaļas otrajā pusē mājinieku uzbrukums iestrēga, kas liepājniekiem ļāva pilnībā atgriezties spēlē. Pusotru minūti līdz puslaika beigām rezultāta starpība bija vien trīs punkti, bet puslaiks noslēdzās ar rezultātu 42:40 “Jūrmalas” labā.

Pēc lielā pārtraukuma “Betsafe/Liepāja” panāca izlīdzinājumu, bet neizvirzījās vadībā. Atkal labs izrāviens padevās laukuma saimniekiem, kuri atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (53:46). Liepājnieku neveiksmes uzbrukumā vilkās līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, viesiem nespējot gūt pat 10 punktus. “Jūrmala” to izmantoja un pēc 30 spēlētām minūtēm bija vadībā ar rezultātu 60:48.

“Betsafe/Liepāja” basketbolisti nedomāja padoties. Ar kopīgiem spēkiem liepājniekiem nepilnās četrās minūtēs izdevās veikt 10:2 izrāvienu, turpinot cīņu par uzvaru spēlē un vietu izslēgšanas spēlēs (58:62). “Jūrmalnieki” ātri atguvās un atjaunoja deviņu punktu pārsvaru, bet arī Liepājas komanda spēja atbildēt ar rezultatīviem uzbrukumiem, saglabājot labas izredzes. Sākoties pēdējām divām minūtēm, “Jūrmala” bija vadībā ar 72:69. Tad ar triecienu grozā no augšas izcēlās Ivars Rihards Žvīgurs, astoņas sekundes vēlāk pārtvēra bumbu un vēlreiz ar sodu to trieca grozā. “Jūrmalas” basketbolistam īsā laikā pieci punkti, kas izdzēsa “Betsafe/Liepāja” cerības uz sezonas pagarināšanu. “Jūrmala” svinēja uzvaru ar rezultātu 79:69, sagādājot sev pretiniekos izslēgšanas spēlēs “Latvijas Universitāti”. Tikmēr “Betsafe/Liepāja” noslēgusi šo sezonu.

Uzvarētāju labā 19 punktus guva Andrejs Šeļakovs, bet pa 10 punktiem Edgaram Jeromanovam un Ivaram Rihardam Žvīguram. “Betsafe/Liepāja” rindās ar 26 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Jurevičus, bet attiecīgi 13 un 11 punkti Robertam Krastiņam un Armandam Berķim.

Pēc šī mača ir skaidrs, ka LBL ceturtdaļfinālā “Jūrmala” spēlēs pret LU, bet “Ogre” tiksies ar “Valka”/”Valga”, šīm komandām savā starpā pirmajā mačā tiekoties jau trešdien.

LBL regulāro sezonu pirmajā vietā noslēdza “Ventspils”, kas 29 mačos guva 26 uzvaras, savukārt ar 19 panākumiem 23 dueļos sekoja “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” ir 21 uzvara 29 cīņās, bet 20 panākumus guva “Ogre”.

Piektajā vietā ar sešām uzvarām 16 mačos regulārajā čempionātā palika “Valka”/”Valga”, kam ar astoņiem panākumiem 29 cīņās seko LU. Savukārt ar tikpat uzvarām septītajā pozīcijā ierindojās “Betsafe”/”Liepāja”.

Tikmēr astotā ar astoņām uzvarām 29 mačos bija “Jēkabpils”, bet turnīra tabulu noslēdza “Valmiera”/ORDO, kas sakrāja četras uzvaras 29 dueļos.