Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“Betsafe/Liepāja” palaiž garām izcilu iespēju ielauzties “play-off” zonā

14.04.2018 19:02

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā “Betsafe/Liepāja”, savās mājās piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 73:80 pret “Jūrmalu”, bija spiesta samierināties ar desmito neveiksmi pēc kārtas. Mača pēdējā ceturtdaļā izlaižot minimālu pārsvaru, liepājnieki zaudēja lielisku iespēju, lai turnīra tabulā paceltos uz sesto vietu.

Sezonas laikā Mārtiņš Gulbis praktiski izticis bez starta piecinieka izmaiņām, konservatīvi pieturoties pie sākumsastāvā iespēlētajiem basketbolistiem. Tomēr šajā mačā jūrmalnieku starta pieciniekā devās visu sezonu no rezervistu soliņa spēlē ienākušais Haralds Kārlis, kurš starta sastāvā devās par jauno tēvu kļuvušā Uģa Pinetes vietā. Jūrmalnieku kapteinis šajā mačā nepiedalījās. Savukārt Agra Galvanovska komandai bija jāiztiek bez sava ierastā sākumsastāva spēlētāja Kārļa Lasmaņa, kuram sākusies sezona 3×3 basketbolā.

Spēlei toni pirmajās minūtēs uzdeva pieredzējušais liepājnieks Mareks Jurevičus, kurš savai komandai guva pirmos astoņus punktus. Nākamajās minūtēs stafeti pārņēma Roberts Krastiņš, kurš guva vēl astoņus punktus pēc kārtas, dodot liepājniekiem vadību ar 16:9. Tikai pašās pirmās ceturtdaļas beigās Kārlis uz mirkli vadību panāca jūrmalniekiem, bet Jurevičus realizēja trejaci pašās ceturtdaļas beigās, dodot liepājniekiem vadību ar 21:19 pēc nospēlētām desmit minūtēm.

Otro ceturtdaļu ar trīs punktu metienu ievadīja Arnis Ate, bet Krastiņa rezultatīvie metieni sasniedza mājinieku komandai deviņu punktu pārsvaru (28:19). Lai gan “Jūrmalai” no turnīra tabulas viedokļa šī spēle neko daudz nemaina, tomēr nekādas dāvanas viesu basketbolisti uz Liepāju nebija atveduši. Trenera Gulbja padotie puslaika izskaņā sadledēja savu deficītu un Kārlis ar precīzu tālmetienu ļāva “Jūrmalai” puslaika pārtraukumā doties ar minimālu pārsvaru – 41:40.

Ar Ervīna Jonāta bumbas triecienu grozā no augšas jūrmalniekiem otrā puslaika sākumā izdevās sasniegt sešu punktu vadību. Trešās ceturtdaļas vidū Armands Berķis pietuvoja liepājniekus līdz viena punkta deficītam, bet pārsvaru pretiniekiem jūrmalnieki neatdeva. Šajā mačā nu jau tradicionāli punktu ceturtdaļai pielika Kārlis, sasniedzot rezultātu 62:57 par labu viesu vienībai.

Divus metienus noslēdzošās ceturtdaļas sākumā grozā raidīja Valdis Seņkāns, bet Krastiņš pēc pusotras nospēlētas minūtes ar trīs punktu gājienu panāca liepājniekiem labvēlīgo – 65:64. Ceturtdaļas vidū mājinieki netika galā ar “Jūrmalas” lietuvieša Denisa Krstiņina darbībām groza tuvumā, kas lietuvietim ļāva atgūt vadību trenera Gulbja vadītājai komandai. Nepilnas divas minūtes līdz beigām Jonāta precīzais soda metiens sasniedza “Jūrmalai” septiņu punktu pārsvaru, kas abām komandām jau lika apzināties spēles iznākumu. Spēles izskaņa tika sagaidīta ar mača noslēguma rezultātu 73:80, kas liepājniekiem lika samierināties ar desmito zaudējumu pēc kārtas. Savukārt “Jūrmala” atgriezusies uz uzvaru takas, pēc iepriekšējā cīņā piedzīvotās neveiksmes pret RĪgas VEF.

“Jūrmalai” galvenie panākuma kaldinātāji šajā mačā bija saspēles vadītāji. Kristaps Pļavnieks sakrāja 15 punktus, savukārt Edgaram Jeromanovam 14 punkti. Liepājnieku rindās Roberts Krastiņš sakrāja 20 gūto punktu robežu.