“Betsafe”/”Liepāja” piekāpjas “Ogres” komandai

14.02.2018 21:57

sportacentrs.com/ LETA

Trešdien, 14. februārī, “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mājas spēlē “Betsafe”/”Liepāja” ar rezultātu 68:83 (14:21, 18:23, 15:25, 21:14) piekāpās “Ogres” komandai.

Spēli ar astoņiem punktiem pēc kārtas sāka ogrēnieši, galvenokārt izceļoties viesu komandas centram Jānim Pozņakam. Līdz liepājnieku pirmajam precīzajam metienam no spēles pagāja vairāk nekā piecas minūtes. Divas ar pusi minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām Dāvids Atelbauers ar tālmetienu panāca 11 punktu pārsvaru Vidzemes komandai. Ceturtdaļas noslēgumā Mareks Jurevičus guva piecus punktus pēc kārtas, samazinot liepājnieku deficītu līdz 14:21.

“Betsafe/Liepājas” pieredzējušākais spēlētājs otrās ceturtdaļas sākumā sadeldēja rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Tomēr vadību pārņemt nebija kurzemnieku spēkos, strauji “Ogres” pārsvaru ar trejačiem palielinot Rinaldam Sirsniņam. Viesu komandas pārsvars pieauga līdz 15 punktiem, bet mājinieki pusotru minūti līdz puslaika beigām piedzīvoja bailīgu brīdi, kad pēc caurgājiena neveiksmīgi piezemējās Mareks Jurevičus. Uz brīdi veterānam nācās pamest spēli, tomēr otrajā puslaikā Jureviučus bija gatavs doties laukumā. Noslēdzoties mača pirmajai pusei “Ogre” bija vadībā ar rezultātu 44:32

Otro puslaiku viesu komanda uzsāka ar vairākiem precīziem, kas pēc Riharda Zēberga trejača ļāva sasniegt 17 punktu vadību. Trešā perioda vidū Kails Bendžamins satricināja groza konstrukciju ar bumbas triecienu grozā no augšas. Kopumā spēles vienīgais leģionārs aizvadīja produktīvu spēli, jau trešajā ceturksnī individuāli sakrājot “double-double” rādītājus. Noslēdzoties ceturtdaļai “Ogre” guva septiņus punktus pēc kārtas, kas “Ogrei” deva pārsvaru ar 69:47.

Noslēdzošajā ceturtdaļā liepājnieki uzcītīgi centās deldēt rezultāta starpību. Ar Kārļa Lasmaņa metieniem mājinieki pietuvojās līdz 16 punktiem, kad līdz mača beigām bija palikušas sešas ar pusi minūtes. Noslēdzošās ceturtdaļas otrajā pusē liepājnieki savu spēli veidoja uz amerikāņu leģionāru Kailu Bendžaminu, kurš regulāri spēja gūt punktus. Taču “Ogres” vadību liepājnieki tā arī nespēja apdraudēt, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 68:83. Līdz ar to “Betsafe/Liepāja” atkrita uz sesto pozīciju turnīra tabulā, savukārt ogrēnieši pārliecinoši saglabā ceturto vietu.

Uzvarētāju rindās ar pieciem tālmetieniem un kopumā 17 punktiem rezultatīvākais bija Rinalds Sirsniņš, bet par punktu mazāk Jānim Pozņakam. Mājinieku sastāvā rezultatīvu spēli aizvadīja Kails Bendžamins, kurš sakrāja 27 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas.