Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Betsafe/Liepāja” pieveic LU

18.11.2017 13:27

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) pie uzvaras šovakar savā laukumā tika “Betsafe/Liepāja”. Liepājnieki savā laukumā uzņēma “Latvijas Universitāti”, līdzīgā cīņā izcīnot panākumu ar rezultātu 77:65.

“Betsafe/Liepāja” un “Latvijas Universitāte” komandas šosezon tikās pirmo reizi. Liepājnieki nospēlējuši par divām spēlēm mazāk, līdzīgi kā LU tiekot pie divām uzvarām. Liepājas komanda nesen pastiprinājās ar Kārli Apsīti, kurš nedaudz dīvainā kārtā paņēma “Vytautas” vienību, bet arī LU nav iztikuši bez pastiprinājuma, jo komandas sastāvā atgriezies Roberts Krūmiņš, kurš savu karjeru sāka tieši Liepājas komandā.

Spēles ievadā pēc Jāņa Eiduka precīzā tālmetiena LU izvirzījās vadībā ar 5:2, bet liepājnieki spēja atspēlēties un pārņemt vadības grožus savās rokās. LU trīs punktu pārsvars ilgu laiku palika lielākais, kāds bijis. Komandas spēlēja rezultatīvi, pārmaiņus esot minimālā vadībā. Līdz ceturtdaļas beigām turpinājās cīņa punkts punktā, pirmo desmitminūti divu punktu vadībā noslēdza “Betsafe/Liepāja” – 22:20.

Otrajā ceturtdaļā komandām ar punktu gūšanu pagalam nesekmējās. To lieliski parādīja rezultāts pēc piecām spēlētām minūtēm, liepājniekiem atzīmējoties ar diviem, bet LU – četriem punktiem (24:24). Ceturtdaļas otrajā pusē nedaudz labāk veicās mājiniekiem, bet nopietnu izrāvienu neizdevās veikt. Rezultāta starpība turējās ap četriem punktiem līdz pusotru minūti līdz pirmā puslaika beigām tālmetienu realizēja Roberts Krastiņš. “Betsafe/Liepāja” ieguva lielāko pārsvaru līdz šim un sekmīgi arī noslēdza puslaiku – 45:34.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu sāka Eiduks, bet otrā laukuma galā ar to pašu atbildēja Krists Pīternieks. Eiduks ar Linardu Jaunzemu sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem, bet vēlāk arī līdz četriem (45:49). Līdz ceturtdaļas vidum mājinieki atjaunoja astoņu punktu pārsvaru, turpinājumā spēlei izlīdzinoties. Trešās ceturtdaļas pēdējās minūtēs Liepājas komanda atjaunoja 11 punktu pārsvaru, bet pēdējā uzbrukumā atkal precīzs bija Eiduks – 58:50 “Betsafe/Liepāja” labā.

LU ceturtajā ceturtdaļā nedomāja padoties un turpināja aktīvu cīņu par uzvaru. Atspēlēšanās nebija ātra, bet ar saglabātām izredzēm. Ar rezultativitāti nevienai no komandām nesekmējās, bet laiks ritēja par labu liepājniekiem, kuri pēc piecām spēlētām minūtēm bija vadībā ar astoņu punktu pārsvaru (66:58). Ar katru minūti LU izredzes uz mača galotnes saasināšanu samazinājās. Mazāk nekā pusotru minūti līdz pamatlaika beigām LU bija 10 punktu deficīts, kas liepājniekiem ļāva justies gana droši. Brīnumi nenotika, “Betsafe/Liepāja” basketbolistiem tiekot pie trešā panākuma ar rezultātu 77:65.

Lielisku spēli aizvadīja Toms Leimanis, kurš guva 28 punktus, bet 16 punkti un 15 atlēkušās bumbas Kailam Bendžaminam. LU rindās ar 14 punktiem atzīmējās Renārs Birkāns un Jānis Eiduks, bet 13 punkti Linarda Jaunzema kontā.