“Betsafe/Liepājai” divas lieliskas ceturtdaļas un pirmais panākums BBL

07.12.2017 22:20

Baltijas Basketbola līgas (BBL) A grupas pastarīšu cīņā “Betsafe/Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 75:65 apspēlēja Minskas “Tsmoki” otro komandu. Uzvarētāju labā 20 punktus guva Toms Leimanis.

Mača ievads izvērtās ļoti mazrezultatīvs, pirmajās piecās minūtēs abām komandām kopā gūstot vien piecus punktus (6:2 “Betsafe/Liepāja” labā). Tomēr jau drīz vien ar diviem precīziem trejačiem pēc kārtas izcēlās Toms Leimanis – tas liepājniekiem salīdzinoši ātrā laikā ļāva iegūt desmit punktu pārsvaru – 14:4. Ceturkšņa pēdējās 132 sekundēs laukumā punkti netika gūti, mājiniekiem pārtraukumā dodoties ar +9 (16:7) savā bagāžā.

Otro desmitminūti ar četriem bezatbildīgā punktiem iesāka “Tsmoki-2” – 11:16. Tiesa gan mazo ugunsgrēku apdzēsa Leimanis un Arnis Ate, panākot 21:14. Tomēr liepājnieku problēmas uzbrukumā turpinājās, mājiniekiem nespējot gūt punktus vairāk nekā trīs ar pus minūtes pēc kārtas. Tiesa arī “Tsmoki-2” uzbrukums nebija ļoti jaudīgāks, Baltkrievijas komandai liepājniekus šajā sausuma periodā nespējot panākt (19:21). “Betsafe/Liepāja” pamodās puslaika beigās, kad Toms Leimanis trāpīja trīs precīzus tālmetienus pēc kārtas, atgūstot mājiniekiem drošāku vadību. Pēc pirmajām 20 minūtēm 34:29 “Betsafe/Liepāja” labā.

Liepājnieki lieliski aizvadīja trešo ceturtdaļu, tās laikā trāpot piecus trīspunktu metienus un pašās beigās panākot lielāko pārsvaru līdz šim – 55:40. Noslēdzošā ceturkšņa ievadā pēc Kārļa Lasmaņa trāpījuma no pustālās distances “Betsafe/Liepāja” atrāvās pat līdz +17 (59:42). Mazāk nekā četras minūtes līdz noslēgumam Armands Berķis panāca +18 (67:49), tomēr pēc tam liepājnieki nedaudz atslābinājās, ļaujot viesiem maču noslēgt ar pieklājīgo -10 (65:75).

Šovakar rezultatīvākais spēlētājs laukumā bija liepājnieks Toms Leimanis, kam 20 punkti (6/9 – 3p.), piecas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas. Jāatzīmē arī Kaila Prinsa Bendžamina lietderība – 14 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un piecas pret sevi izprovocētās piezīmes. “Tsmoki-2” sastāvā 18 punktus guva, kā arī septiņas atlēkušās bumbas savāca Javhēnijs Beļiankovs.