Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

BK “Grobiņai” pirmā uzvara sezonā

“Ramirent” Nacionālās basketbola līgas Rietumu divīzijā pie uzvarām tika abas mūspuses vienības. “Grobiņa” Rīgā izcīnīja pirmo panākumu sezonā, bet BK “Liepāja/LSSS” Tukumā guva ceturto panākumu pēc kārtas.

09.11.2023 05:40

Pēc četriem zaudējumiem pie pirmā panākuma tika “Grobiņa”, kas viesos ar 88:78 (17:22, 23:14, 27:19, 21:23) pieveica “RTU”.

Lai gan dzērves spēli aizvadīja septiņu basketbolistu sastāvā, tas viņiem šoreiz netraucēja nomukt no nulles uzvaru ailītē.

Pieci mūsējie atzīmējās ar desmit vai vairāk gūtiem punktiem, bet Kristaps Bumbulis, kurš nebija ražīgs punktu gūšanā, tomēr izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki iekrāja desmit punktu pārsvaru (10:0), bet tas arī bija rīdzinieku iespaidīgākais izrāviens šajā mačā.

Spēles otrajā nogrieznī cīņas gaita izlīdzinājās, bet pēc pārtraukuma viesi sāka audzēt handikapu, līdz noslēdzošās trešdaļas vidū tas sasniedza 17 punktus.

Mūsējo rindās ar 22 punktiem atzīmējās Viesturs Birsāns.

Uzvara mūsējiem ļāva turnīra tabulā pakāpties uz 7. vietu. Nākamo maču “Grobiņa” aizvadīs 11. novembrī savā laukumā ar BS “Tukums/TSS”.

Tikmēr ceturto uzvaru pēc kārtas LBL2 izcīnīja BK “Liepāja/LSSS”, kas viesos ar 76:74 (21:19, 23:16, 16:16, 16:23) līdzīgā cīņā pārspēja BS “Tukums/TSS”.

Mājinieku lielākais pārsvars šajā cīņā sasniedza vien četrus punktus, bet kopumā duelī tika fiksētas 13 vadības maiņas.

Viesiem sekmīgi mačā no rezervistu soliņa iesaistījās Mārtiņš Kilups, kurš nospēlētās 23 minūtēs uzrādīja augstu metienu precizitāti, guva 19 punktus un atdeva partneriem piecas rezultatīvas piespēles.

Savukārt ar double-double atzīmējās Henriks Bajārs (13+10).

Cīņas galotne izvērtās visnotaļ saspringta – simts sekundes pirms pamatlaika beigām Adrians Visockis-Rubenis panāca 74:69, tomēr vēlāk mājinieki iemeta trejaci, un tukumnieki pārgāja uz soda pelnīšanas taktiku.

Daļēji tas atmaksājās, jo pēdējie liepājnieku raidījumi nebija precīzi, bet izšķirošais laukuma saimnieku tālmetiens trīs sekundes pirms finālsvilpes grozā nekrita.

Lauvēni turnīra tabulā ieņem 2. vietu, un nākamo cīņu “Liepāja/LSSS” aizvadīs 10. novembrī viesos ar BK “Talsi”.