BK “Liepāja” ceturtdaļfinālā risinās pērnās bronzas mīklu

Sapāroti Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla duelanti. Lauvām ticis pēdējo sezonu principiālākais pretinieks ”Ogre”, ar kuru pērn bronzas sēriju izspēlēt tā arī neizdevās pandēmijas dēļ.

Sērija ilgs līdz kādas komandas trim uzvarām, bet pusfinālā mūsu pāra labāko vienību gaida BK “Ventspils”. Otrajā ceturtdaļfināla pārī tikmēr sacentīsies “Valmiera Glass Via” un “Latvijas Universitāte”. Šajā zarā pusfinālā jau sēd vefiņš. (Foto: Ģirts Gertsons)
13.04.2022 09:46

Roberts Džeriņš

Abas komandas nu savā starpā sadalīs pusfināla vietu, kurai iepretim jau rokas berzē ”Ventspils” vīri. BK ”Liepāja” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis uzsver, ka jāgatavojas spēka spēlei, jāsaglabā disciplīna un jāizmanto svaigās kājas jau pirmajā spēlē.

Retrospekcija

Šosezon Latvijas-Igaunijas basketbola līgā abu komandu ceļi krustojušies divreiz. Pirmo dueli vēl pērn decembrī uzvarētāju apmetnī pameta ”Liepāja”, pretiniekus nolaužot otrajā puslaikā un svinot panākumu ar 94:83.

Otrs mačs noritēja izbraukumā, un, lai gan lielais pārtraukums atnāca, neizšķirta pavadīts, trešajā ceturtdaļā mūsējie ogrēniešu fiziskās spēles priekšā sagruva, periodā guva vien septiņus punktus, un visai droši mājinieki noveda cīņu līdz uzvarai (90:76).

Turnīra ieskaitē simbolisks 1:1, bet kopgriezumā šī sezona krietni veiksmīgāka bijusi ”Ogrei”, kura apvienotajā līgā aizcīnījās līdz pat ”fināla četriniekam”, pa ceļam izrēķinoties ar Tallinas ”TalTech”, tomēr pusfinālā piekāpās ”VEF Rīgai” (55:116), bet bronzas mačā palika ar koka medaļām, zaudējot Pērnavas komandai (77:84).

Pērn Latvijas līgas izslēgšanas turnīrā abas vienības tikās tā dēvētajā mazajā finālā, kurā gan paguva aizvadīt tikai vienu spēli. Tā izvērtās ļoti sīva, ”Ogrei” spēlējot savā laukumā un uzvarot par tālmetiena tiesu (90:87). Tam sekoja saslimšana ar Covid-19 un Latvijas Basketbola savienības lēmums sēriju pārtraukt, piešķirot abām pretendentēm dalītu trešo vietu.

Jāgatavojas fiziskai spēlei

”Joprojām sāpīgi atcerēties pagājušo gadu, kad neļāva izspēlēt bronzas sēriju līdz galam. Ticējām, ka varam kaklā kārt medaļu, pirmā spēle arī apliecināja, ka varam cīnīties,” stāsta BK ”Liepāja” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

”Visas Latvijas komandas ir ļoti labi zināmas. Domāju, lielu pārsteigumu vai noslēpumu vienam no otra nav. Šajā laikā, protams, katrs kaut ko izslēgšanas spēlēm var piegatavot, pamainīt akcentus, bet kopaina jau ir skaidra. ”Ogre” ir spēcīga komanda. Ne velti tika Latvijas-Igaunijas līgas četriniekā. Droši vien viņi būs reizē gan noguruši, gan motivēti, jo finālos viņiem viss neizdevās, kā iecerēts,” treneris vērtē.

”Īpaši svarīga sērijas pirmā spēle, kas notiks viesos. Ja tajā uzvarēsim, visā sērijā arī būs iespēja pacīnīties par panākumu,” viņš uzskata.

”Svarīgākais būs nospēlēt disciplinēti, turēties pie plāna aizsardzībā gan pret Sirsniņu, gan Dārgo, kas ir komandas līderi un veido spēli ne tikai sev, bet arī visiem pārējiem. Vēl virkne citu spēlētāju viņu komandā ir labi un bīstami basketbolisti, bet tieši šie divi visvairāk ietekmē un veido notikumus laukumā. Jābūt ļoti disciplinētiem. Būs jāiztur fizisks basketbols, jo ”Ogrei” ir daudz spēcīgiem augumiem apveltītu čaļu, kas arī prot savus parametrus izmantot. Turklāt izslēgšanas mačos tiesneši ļauj spēlēt ar lielāku kontaktu, mums tam jābūt gataviem. Par ”Ogres” vājajām vietām šobrīd tā konkrēti runāt grūti, bet esam šādus tādus akcentus iestrādājuši, un svarīgi būs tas, kā spēsim nobremzēt viņu ritmu. Ja neļausim pretiniekiem spēlēt savu basketbolu, tad arī varēsim izmantot tās vājās vietas,” skaidro treneris.

”Aizvadījām pārbaudes spēli pret ”Latvijas Universitāti”, beidzot izdevās arī viņus uzvarēt, bet šis periods mums, protams, nebija tādas intensitātes, kā ”Ogres” gadījumā. ”Fināla četriniekā” viņi noteikti pazaudējuši enerģiju, mēs pirmajā mačā būsim svaigāki, un, izejot no 2. numura pozīcijām, varam aizķerties,” uzsver lauvu stūrmanis.

Deviņu vīru spēks

Kopumā visa BK ”Liepāja” aizvadītā sezona vērtējama kā ļoti neveiksmīga tieši traumu ziņā. Objektīvi spēcīgākajā sastāvā mūsējie aizvadījuši vien pāris mačus turnīra ievadā, bet pēc tam izkrita vairāki vadošie spēlētāji. Regulāri. Arī ceturtdaļfināla sērijā savainojumi mūsējo pieteikumā savas korekcijas veiks.

”Žunda nav kādu laiku jau, veikta operācija, šī sezona beigusies. Viņš jau gatavojas nākamajam gadam. Birkāns savukārt ir atpakaļ ierindā.

Nav vēl varbūt labākajā formā, bet ceram, ka sērijas laikā viņš atgūs spēles garšu,” skaidro komandas vadītājs.

Tāpat lauvām nāksies iztikt bez Salmiņa, kurš piedzīvojis veselības likstas. Lazaretē arī Jakubauskis, kurš ieplēsis muskuli.

”Rotācija būs šaura. Faktiski esam deviņi spēlētāji, ieskaitot jaunos – Vuciņu, Meinartu un Vītolu. Tieši tāpēc arī pirmā spēle būs tik svarīga, kamēr vēl esam svaigāki, jo skaidrs, ka soliņa dziļums šoreiz ir pretinieku priekšrocība. Ceru, ka tieši tāpēc mēs spēlēsim ar lielāku pārliecību, jo tiem basketbolistiem, kas ir pieejami, ir jāuzņemas atbildība, jādod rezultāts, bet līdztekus arī šobrīd viņiem varbūt prātā nesēdēs tas slogs, ka var uzreiz tikt nomainīti, jo raustīt sastāvu mums īsti nebūs opciju. Šiem sportistiem tagad būs iespēja patiešām pierādīt savu varēšanu,” teic A. Visockis-Rubenis.