Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

BK ”Liepāja” gūst uzvaru pār ”LU”

Svētdien, 11.oktobrī, vīriešu komanda BK ”Liepāja” izcīnīja smagu uzvaru viesos pār ”Latvijas Universitāti” ar 83:82, noslēdzot mūsu kluba perfekto nedēļas nogali, kad pie uzvarām tika visas trīs kluba komandas.

12.10.2020 15:26

Uz Rīgu mūsu komanda devās bez diviem savainotajiem spēlētājiem Adriana Šnipkes un Roberta Bērziņa, bet apņēmības pilni izcīnīt pirmo uzvaru šajā sezonā pār sīksto un nepiekāpīgo ”Latvijas Universitātes” komandu, kurai pret Liepājas komandām pēdējās sešas uzvaras trijās sezonās. Spēli mūsu komanda iesāka ar bijušo studentu Renāru Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Krastiņu, Robertu Blumbergu un Iļju Gromovu.

Pirmos punktus spēlē guva mājinieki, bet jau nākošajā uzbrukumā rezultātu atklāja arī mūsējie, precīzs no tālās distances ir Blumbergs (3:2), kuram sekmīgs arī nākošais uzbrukums no tuvākas distances, bet studenti atbild ar Eduarda Avotiņa divpunktieku (4:5).

Turpmākie septiņi punkti mūsu komandai (Geks un Birkāns ar soda metieniem, pēdējam vēl tālmetiens) un esam vadībā jau ar +8 (12:4). Ceturtdaļas turpinājumā mūsu komandas uzbrukums vairs nav tik rezultatīvs, turpretī, ”LU” puiši cīnās ļoti apņēmīgi, panākot neizšķirtu pēc pirmajām desmit minūtēm (19:19).

Otrās ceturtdaļas sākumā punktus gūst mūsu rezervisti, trejaci trāpa Šenbergs, bet piecus punktus pievieno Dāvids Ozoliņš (27:23). Turpmākajās divās minūtēs ”LU” gūst četrus punktus, bet mūsu komanda realizē četrus tālmetienus, precīzi metot Gekam divreiz, Sīpoliņam un Krastiņam (39:27), seko minūtes pārtraukums Guntim Endzelam. Birkāns veic ”2+1” gājienu, Krastiņš iemet sarežģītu pustālo metienu un lielākais pārsvars mūsu komandai (+17, 44:27).

Atlikušajās četrās minūtēs sekmīgāki ir mājinieki, veicot 15-5 izrāvienu, un ar liepājnieku septiņu punktu pārsvaru noslēdzas pirmais puslaiks (49:42). Pirmajā puslaikā pa 11 ačiem guvuši Birkāns un Geks, Krastiņam un Blumbergam pa 7, Ozoliņam un Šenbergam pa 5, bet Sīpoliņam 3 punkti. Neierasti, ka Gromovam punktu nav.

Pēc spēlētām trim minūtēm trešajā ceturtdaļā atgūstam atkal lielāku vadību, pēc Geka tālmetiena +12 (56:44), bet jau pēc ”LU” minūtes pārtraukuma Gromovs pievieno vēl divus liepājniekiem un liekas, ka spēlē ir ielikti pamati uzvarai (+14, 58:44). Līdz ceturtdaļas izskaņai mājinieki ar milzīgu apņēmību neļauj mūsu komandai iegūt drošāku vadību, bet lauž spēles gaitu, pietuvojoties līdz minimālam deficītam (60:61).

Noslēdzošajā ceturtdaļas sākumā rezultatīvas ir abas komandas, uz Blumberga pustālo metienu ”LU” atbild ar trim un neizšķirts uz tablo (63:63). Krastiņš ar Gromovu pievieno četrus punktus BK ”Liepāja” (67:63), bet arī studenti atbildi parādā nepaliek un realizē divpunktu metienu.

Ar nelielu mūsu komandas pārsvaru spēle turpinās, rezultāta starpībai svārstoties no 2 līdz 5 punktiem, bet sākoties pēdējām trim spēles minūtēm pēc Gromova bumbas trieciena grozā no augšas liepājniekiem ”kārtējais plus 4” (78:74). Miška atbild ar precīziem soda metieniem, bet pēc Geka kļūdas Putāns iemet divpunktnieku un, kad līdz spēles pamatlaika beigām atlicis vairs tikai 1:42, uz tablo neizšķirts (78:78).

Pēc Artūra Visocka – Rubeņa pieprasīta minūtes pārtraukuma uzvaru liepājniekiem nopelna Dāvis Geks, kurš vispirms realizē pustālo metienu, bet pēc tam ”nozogot” bumbu Strautiņam noslēdz mūsu komandas uzbrukumu no tālās distances (83:78), uz ko ”LU” komanda reaģē ar minūtes pārtraukumu, jo spēlēt alikušas tikai 58 sekundes. Pēc nieka 12 sekundēm Miglinieks realizē tālmetienu pret groza vairogu (81:83), atgriežot cīņu par uzvaru. Renārs Birkāns nerealizē pustālo metienu, bet jau otrā laukuma pusē pārkāpj noteikumus, neļaujot ”studentiem” tikt pie tālmetiena mēģinājuma, un dēļ piezīmju normas Putānam jāizpilda divi soda metieni.

Mājiniekam Putānam atbildības nasta ir pārāk liela, un tiek realizēts tikai otrais soda metiens un, kad līdz spēles beigām atliek 4 sekundes pie 83:82 minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie. Pēc tā, pie apzinātiem pārkāpumiem ķeras ”LU” spēlētāji, pēc otrā uz soda metienu līnijas nosūtot Robertu Blumbergu. Roberts abus nerealizē, taču pēc otrā metiena līdz spēles beigām atliek nieka 0,8 sekundes, kas nedod iespēju mājiniekiem pat izpildīt tālu metienu un pie pirmās uzvaras tiek mūsējie!

Šajā spēlē rezultatīvākais ir uzvaras groza guvējs Dāvis Geks, kuram 20 punkti (3p. 4/8), kā arī 4 rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. Birkāns un Gromovs tika pie 13 punktiem, Iļjam visi gūti otrajā puslaikā, pieplusojot 6 atlēkušās bumbas un 4 bloķēti metieni, Birkānam, savukārt, 7 rezultatīvas piespēles. Blumbergam 12 punkti, Krastiņam 9, Ozoliņam 6, bet pa 5 ačiem guva Šenbergs un Sīpoliņš.

Nākamo spēli mūsu komanda aizvadīs arī viesos, 17.oktobrī viesojoties Vidzemes Olimpiskajā centrā pie ”Valmiera Glass/VIA”.