Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

BK “Liepāja” pārbaudes spēlē izskolo studentus

BK “Liepāja” pārbaudes spēlē sestdien izskoloja “Latvijas Universitātes” basketbolistus, svinot uzvaru ar teju 30 punktu pārsvaru (97-69). Izcilu maču aizvadīja starpsezonas jaunieguvums Verners Kohs, kurš guva 28 punktus. Virs 10 punktu atzīmes arī Hlebovickis, Šiliņš, Bērziņš.

Eksvefietis un ACB uzspēlējušais Verners Kohs (Nr. 12) kļuva par spēles spilgtāko figūru, uzvarā pār "Latvijas Universitāti" gūstot 28 punktus. Viņš trāpīja 9 no 15 metieniem no spēles, tostarp četrus trejačus. Koham arī labākais efektivitātes koeficients starp visiem mača dalībniekiem – 29. (Foto: Ģirts Gertsons)
23.09.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Pārbaudes mačs Liepājas Olimpiskajā centrā iesākās līdzvērtīgi – pēc piecām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 14:14, bet, ceturtdaļai noslēdzoties, gan uz parketa, gan uz tablo bija samanāms minimāls lauvu pārsvars (25:24). Sparīga un līdzīga cīņa zem abiem groziem turpinājās arī otrajā trešdaļā, kuras vidū viesiem pat piederēja divu punktu pārsvars, tomēr lielais pārtraukums pienāca, laukuma saimniekiem esot piecu punktu vadībā (41:36).

Par mača atslēgas epizodi droši varam saukt pēdējās ceturtdaļas ievadu, kad Artūra Visocka-Rubeņa trenētā vienība studentiem atņēma jebkādus argumentus un instrumentus pozitīva rezultāta sasniegšanai. Liepājnieki veica 17:0 izrāvienu un panāca 30 punktu pārsvaru (90:60). Spēles atlikušais nogrieznis vairs bija vien formalitāte un, pamatlaikam noslēdzoties, uz tablo lepni gozējās skaitļu virkne 97-69.

Lauvām šī bija izteikta komandas uzvara, jo panākumu kaldināja visi spēlētāji. Vismazākais spēles laiks tika Pēterim Salmiņam. Viņam treneru korpuss atvēlēja trīsarpus minūtes, bet pārējie spēles laiki grozās ap vismaz 20 minūtēm. Salmiņš arī viens no diviem basketbolistiem, kuri palika sausā. Vēl arī Arturs Vuciņš neīstenoja nevienu no trim izmestajiem tālmetieniem. Viesu rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Ričards Vitoļskis (13), Reinis Avotiņš (10) un Dāvids Vīksne (10), bet septiņus punktus pievienoja arī liepājnieks Uvis Vārna, kuram lauvu sastāvā nostiprināties tā arī neizdevās.

Iecerēts, ka noslēdzošo pārbaudes spēli liepājnieki aizvadīs 27. septembrī, spēkojoties ar “VEF” basketbolistiem, bet Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas sezonu mūsējie atklās 2. oktobrī, kad savā laukumā uzņems Rakveres “Tarvas”, kuri vien dienu iepriekš aizvadīs maču Ventspilī.