Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

BK “Valmiera” pārspēj “Liepājas Lauvas”

10.10.2009 18:55

Šodien Latvijas basketbola līgas (LBL) 1.divīzijas spēlē BK ”Valmiera” izbraukumā sīvā cīņa spēles izskaņā pārspēja Liepājas ”Lauvas” ar rezultātu 79:72.

Lielisku spēli valmieriešu rindās aizvadīja Jānis Kaufmanis, kurš guva 33 punktus.

Spēle iesākās ar ”Valmiera” izrāvienu 6:0, pēc kā gan liepājinieki nespēja īsti pietuvoties rezultāta un valmierieši atradās nelielā vadībā. Ceturtdaļas beigas jau daudz labāk un drošāk aizvadīja mājinieki, kuri ne tikai spēja panākt neizšķirtu, bet arī izvirzīties vadībā un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu liepājnieku pārsvaru 21:19. Kopumā gan spēle bija diezgan līdzīga un tāda tā arī bija otrajā ceturtdaļā, kur gan nelielu vadību spēja noturēt mājinieki. Divas minūtes līdz puslaika beigām ”Lauvas” gan panāca jau 34:29, kas bija liepājnieku lielākais pārsvars līdz šim spēlē. Šis pārsvars vairāk vai mazāk tika panākts ar agresīvu aizsardzību pa visu laukumu. Liepājnieki turpināja agresīvi darboties aizsardzībā un palielināja savu pārsvaru jau līdz plus 13 – 42:31 un ar šādu rezultātu arī pirmais puslaiks noslēdzās. Likās, ka liepājnieki ir ieguvuši praktiski izšķirošo pārsvaru arī visā spēlē, jo viesiem pagaidām nebija argumentu, kā apturēt mājiniekus.

Otrais puslaiks iesākās ar abu komandu kļūdām pirmajos uzbrukumos, taču tad precīzi bija viesi un tie samazināja rezultātu līdz 33:42. Komandas gan otrā puslaika sākumā uzbrukumā darbojās diezgan nepārliecinoši, taču nedaudz veiksmīgāk otro puslaiku iesāka viesi, kuri spēja pietuvoties rezultātā līdz pat 41:45. Viesu ofensīvu gan apturēja Uģis Viļums, kurš svarīgā brīdī realizēja trīspunktnieku. Vēlāk gan pats Viļums izpelnījās nesportisko piezīmi, ļaujot ”Valmiera” samazināt rezultāta starpību, ko arī viesi izmantoja, panākdami 46:50. Kopumā trešā ceturtdaļa bija diezgan saspringta un laukumā notika cīņa gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Spēle kļuva daudz interesantāka un spraigāka, jo valmierieši turpināja sīvi cīnīties ar liepājniekiem. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar 56:52 par labu mājiniekiem un spēles uzvarētājs tika noteikts pēdējā ceturtdaļā.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā komandas joprojām spēlēja diezgan līdzīgi un nevienai no tām neizdevās iegūt kādu vērā ņemamu pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieki vēlreiz izpelnījās nesportisko piezīmi un pēc tās pēc ilgāka pārtraukuma valmierieši izvirzījās vadībā ar 60:59. Arī ceturtdaļas turpinājumā abas komandas sekmīgi uzbruka un visu laiku spēle bija ļoti līdzīga un uzvarētājs, visticamāk, tika noskaidrots pēdējās spēles minūtēs. Pēc Kaufmaņa precīzā trīspunktnieka vamierieši panāca 71:67, kad līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija palikušas divas minūtes. Līdz spēles beigām valmieriešiem izdevās noturēt iekrāto pārsvaru un uzvarēt visā spēlē ar 79:72.