Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Būs nepieciešama piektā spēle

30.05.2016 19:17

Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijā par trešo vietu būs nepieciešama piektā spēle. Sērijas ceturtajā mačā “Ventspils” salauza “Liepāju/Triobet”, svinot uzvaru ar rezultātu 98:95.

Vāji aizvadītā bronzas sērijas sākuma dēļ “Ventspilij” jau iepriekšējais mačs bija izdzīvošanas vērtībā. Spēlējot savā laukumā, “Ventspils” triumfēja ļoti pārliecinoši ar rezultātu 96:65. Kārļa Muižnieka vadītā komanda neļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā ne reizi, trāpīja 14 tālmetienus, dominēja zem groziem, taču tas viss noveda tikai pie tā, ka “Ventspils” deficīts sērijā kļuvis mazāks – 1-2. Liepājnieki savā laukumā bija ļoti motivēti savu skatītāju priekšā izcīnīt bronzas godalgas un nepieļaut sērijas atgriešanos uz pēdējo maču Ventspilī.

Spēli labi sāka “Ventspils”, izvirzoties vadībā ar 5:2. Tikmēr Liepājas komandu pirmajās minūtēs uz priekšu vilka Gints Antrops, kurš ar deviņiem gūtiem punktiem ļāva mājiniekiem pārņemt vadību. Mājiniekiem pamatīgi traucēja biežās kļūdas, bet “Ventspils” to nespēja izmantot. Kopumā cīņa ritēja līdzīgi, liepājniekiem spējot iekrāt trīs punktu pārsvaru (14:11). Uzreiz pēc tam spēlē labi iegāja Toms Leimanis, ar pieciem punktiem palielinot mājinieku pārsvaru līdz septiņiem punktiem. Atlikušajās divās minūtēs ventspilnieki sadeldēja rezultāta starpību, bet pēdējā uzbrukumā tālu trīspunktnieku trāpīja Jānis Antrops – 26:19.

Otro ceturtdaļu lieliski iesāka laukuma saimnieki, veicot 7:0 izrāvienu. To ar precīzu tālmetienu apturēja Demjērs Pitss. Ventspilnieki īpaši tuvāk rezultāta netika, viesus uz priekšu velkot Vilijam Dīnam. Ceturtdaļas otrajā pusē situācija mainījās, “Ventspilij” ne vien sadeldējot deficītu, bet arī panākot izlīdzinājumu (38:38). Turpinājumā cīņa ritēja jau daudz līdzīgāk. “Liepāja/Triobet” divreiz atjaunoja trīs punktu pārsvaru, bet pēdējā minūtē nonāca iedzinējos ar minimālu deficītu. Dorde Dželetovičs realizēja divus soda metienus, uzstādot puslaika gala rezultātu 48:47.

Pēc lielā pārtraukuma komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu. Abas komandas vairākkārt apmainījās iespējām pabūt vadībā, ceturtdaļas vidū rezultātam esot neizšķirtam (58:58). Pēc Pita pārkāpuma un tehniskās piezīmes “Ventspils” komandai liepājnieki veica nelielu izrāvienu, divu punktu deficītu pārvēršot četru punktu pārsvarā (64:60). Uzreiz pēc tam skaisti bumbu grozā no augšas ar sodu trieca Dīns, sadeldējot deficītu līdz minimumam. Otrā laukuma galā Kristofers Ričardss trāpīja brīvu tālmetienu, bet Dīns atbildēja ar to pašu. Klāvam Čavaram pēdējās sekundēs bija iespēja atjaunot piecu punktu pārsvaru, bet bija nesekmīgs groza apakšā. Pēc 30 spēlētām minūtēm “Liepāja/Triobet” bija vadībā ar 69:66.

Izšķirošās spēles daļas pirmajās minūtēs komandas turpināja nepiekāpīgi spēkoties. Andrejs Gražulis un Ingars Aizpurs izcēlās ar triecieniem grozā no augšas, bet tad divus punktus ar sodu guva Žanis Peiners, realizēja arī soda metienu par tehnisko piezīmi un spēja tikt pie diviem punktiem sekojošajā uzbrukumā. Tādējādi “Ventspils” pārņēma vadību ar rezultātu 76:73. Spēlē regulāri notika asumi, spēles tiesnešiem strikti dalot spēlētājiem piezīmes. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām tālmetienu realizēja Jānis Antrops, rezultātam atkal kļūstot neizšķirtam (76:76).

Otrā laukuma galā precīzs no tālās distances bija Pitss, bet liepājnieku uzbrukumi beidzās nesekmīgi. Pie sešu punktu deficīta Mikus Sokolovs atdzīvināja mājiniekus ar precīzu tālmetienu. Tas gan arī bija viss. “Ventspilij” izdevās palielināt savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem, kurus nedaudz vairāk nekā divās minūtēs neizdevās atspēlēt. Spēles liktenis varēja būt izšķirts pēc Māra Gulbja precīzā tālmetiena, kad rezultāta starpība sasniedza 10 punktus. Liepājnieki nedomāja padoties un ar vairākām labām epizodēm īsā laikā atspēlējās, nepilnu minūti līdz pamatlaika beigām atjaunojot intrigu (93:95). Abas komandas apmainījās ar precīziem uzbrukumiem, bet tad iespēja vismaz izlīdzināt rezultātu bija liepājniekiem. Ričardss uzņēmās izpildīt sarežģītu pustālo metienu, kas nebija precīzs. Gala rezultātā “Ventspils” svinēja uzvaru ar 98:95 un sērijā panāca neizšķirtu – 2-2. Izšķirošā spēle par bronzas godalgām jau rīt Ventspilī.

Uzvarētāju rindās ar 25 punktiem izcēlās Vilijs Dīns, bet 21 punkts Mārim Gulbim. “Liepājas/Triobet” labā 22 punktus guva un 13 atlēkušās bumbas izcīnīja Kriss Ričardss.

“Liepāja/Triobet” – “Ventspils” 95:98 (26:19, 22:28, 21:19, ) Sērijā: 2-2.