Ceļā pretī ceturtdaļfinālam. “Liepāja” spēkosies ar “Jelgavu”

Liepājas Olimpiskā centra (LOC) galvenās sporta zāles parketam šodien nāksies pieciest krietnu pudu zoļu smaguma, jo Latvijas “Užavas” kausa astotdaļfināla atbildes mačā savā starpā spēkosies “Liepāja” un Nacionālās basketbola līgas Rietumu divīzijas līdervienība “Jelgava”.

Ja šovakar izdosies pārspēt "Jelgavu", lauvas kvalificēsies Latvijas kausa ceturtdaļfinālam, kurā pāra uzvarētājus jau gaida "Ventspils". Šosezon Kurzemes derbijs vēl nav pieredzēts, bet iepriekšējā tikšanās reizē ar viena punkta pārsvaru (79:78) sekmīgāki bija mūsējie. Liepājnieku labā 16 punktus guva Guntis Sīpoliņš (Nr. 33), kurš gan šobrīd jau spēlē ventspilnieku rindās. (Foto: Ģirts Gertsons)
08.12.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Tiesa, lauvām ne vien mājas arēnas priekšrocības, bet arī +15 pārsvars pēc pirmās spēles (71:56).

Jelgavas aļņiem LOC telpas nav svešas. Vēl sestdien viņi šeit viesojās, Nacionālajā basketbola līgā mērojot spēkus ar “Liepājas” jauniešu vienību, un svinēja uzvaru ar rezultātu 85:74.

Salīdzinot ar maču pret mūsu lielo komandu, starta piecniekā bija viena izmaiņa – Mārtiņu Šteinbergu, kurš spēlei nemaz netika pieteikts, aizvietoja Jānis Bērziņš. Pret Liepājas otro komandu pieci zemgalieši sameta vismaz 10, bet kausa mačā tādu bija divi, proti, Uldis Feldmanis un Kristaps Pļavnieks, pēdējam gūstot 24 punktus.

Astotdaļfināla pirmās tikšanās iesākums izvērtās krietni veiksmīgāks mūsējiem. Mājinieki pirmajā ceturtdaļā spēja realizēt tikai vienu metienu, bet lauvas atbildēja ar 20 punktiem, ieliekot nopietnus pamatus uzvarai. Ar vēl lielāku pārsvaru noslēdzās puslaiks (40:16), bet turpinājumā Gata Justoviča trenētie basketbolisti uzsvaru sāka likt uz pieredzi un kilogramiem, ar agresīvu pretspēli sagādājot problēmas gados krietni jaunākajiem liepājniekiem.

Arī mūsējo galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis sarunā ar “Kurzemes Vārdu” pēc Eiropas Ziemeļu basketbola līgas mača pret “Borisfen” neslēpa, ka tieši šāda spēles maniere lauvām pagaidām rada vislielākās neērtības.

“Kad sākas fiziska spēle, mums pazūd disciplīna. Pie tā vēl ir ļoti jāstrādā, tas ir pieredzes trūkums,” viņš stāstīja. Lai vai kā, maču izdevās novest līdz pozitīvam rezultātam (71:56), pieci liepājnieki guva vismaz 10 punktus, 17 gadus vecais Frederiks Meinarts realizēja savu vienīgo tālmetienu, bet Zigmārs Raimo un Kārlis Šiliņš noformēja double-double, uz atbildes spēli lauvām dodoties ar 15 punktu handikapu.

Uzvaras gadījumā “Liepāja” kvalificēsies kausa ceturtdaļfinālam, kurā, jau ērti iekārtojusies, mūs gaida “Ventspils”. Tiesa, šovakar palīdzēt nevarēs divi komandas līderi – Verners Kohs un Renārs Birkāns. Kohs pēc potītes mikrolūzuma iziet rehabilitācijas posmu, bet Birkāns jau ilgāku laiku dziedē savainojumu.