Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Kārtējo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā turnīra spēli aizvadījis Kristaps Porziņģis un viņa pārstāvētā Bostonas “Celtics”. Šajā naktī ķelti ar 116:107 pārspēja Klīvlendas “Cavaliers”. Latvietis uzvaru sekmēja ar 18 punktiem, sešām bumbām zem groziem un diviem bloķētiem metieniem.

15.12.2023 09:08

Kristaps Porziņģis šonakt nospēlēja 30 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 7/8, 2p. 4/5, 3p. 1/6), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus pretinieku metienus, pieļāva trīs kļūdas, saņēma divas piezīmes un nopelnīja +/- rādītāju mīnus viens.

“Celtics” pirmajā ceturtdaļā realizēja 12 no 20 metieniem no spēles, kas palīdzēja iekrāt deviņu punktu pārsvaru (33:24). Precīzi bija seši no 10 ķeltu tālmetieniem, kamēr “Cavaliers” iemeta tikai vienu trejaci.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis guva 10 punktus, kļūstot par šī spēles nogriežņa rezultatīvāko Bostonas spēlētāju. Pirmo puslaiku “Celtics” noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (65:54).

“Cavaliers” izdevās aizvadīta labu trešo ceturtdaļu, kurā viesi no Klīvlendas atspēlēja astoņus punktus no deficīta (87:90). Kariss Leverts bija galvenais vaininieks, kāpēc tas notika. “Cavaliers” rezervists realizēja sešus no septiņiem metieniem, ceturtdaļā gūstot 15 punktus.

Džeisons Teitums noslēdzošajā ceturksnī nospēlēja visas 12 minūtes, savukārt “Celtics” izdevās noturēt vadību un izcīnīt uzvaru ar 120:113. “Cavaliers” spēles laikā tā arī neizdevās izvirzīties vadībā.

“Celtics” ar 18 uzvarām un pieciem zaudējumiem saglabā pirmo vietu Austrumos. Tai seko Milvoki “Bucks” (17-7) un Orlando “Magic” (16-7).

Teitums uzvaru sekmēja ar 27 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un trīs bloķētajiem metieniem, savukārt Džeilens Brauns 36 minūtēs guva 22 punktus, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra divas bumbas.

Vismaz 10 punktus guva visi “Celtics” pamata piecinieka spēlētāji, savukārt rezervistam Alam Horfordam pietrūka trīs punkti līdz double-double (7+10).

“Cavaliers”, kas spēlē bez Evana Moblija, piedzīvoja otro zaudējumu pret “Celtics” šosezon. Zaudējumā 31 punkts, astoņas atlēkušās bumbas un sešas piespēles Donovanam Mičelam, bet Leverts spēli pabeidza ar 26 punktiem un piecām piespēlēm.