Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Cēsīs pietrūka pieredzes, Daugavpilī parādīja raksturu

15.01.2012 16:15

Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē komanda “Liepājas papīrs” sestdien izbraukumā ar 46:56 (11:12, 14:13, 13:19, 8:12) zaudēja kopvērtējumā 2. vietā esošajam SK “Cēsis”.

Svētdien papīrs Daugavpilī ar 70:67 (22:10, 15:19, 16:21, 12:15, 5:2) pagarinājumā pieveica “Daugavpils Universitāti”.

Cēsīs mača ievadā mājinieces ieguva piecu punktu pārsvaru 7:2, tomēr mazrezultatīvā cīņā liepājnieces nekur tālu aizmukt vidzemniecēm neļāva. Pirmā ceturkšņa sekmīga izskaņa, kā arī otrā ceturtdaļa liepājniecēm pat ļāva izvirzīties vadībā ar 18:16 un 22:19, bet pirmais puslaiks beidzās neizšķirti 25:25. Sekmīgi iesāktais uz īsu brīdi turpinājās arī pēc lielā pārtraukuma, un mūsējām jau pluss četri – 29:25. Nākamās septiņas minūtes gan labāk aizmirst. Cēsu komanda guva 15 punktu pēc kārtas, panākot 40:29 savā labā. Pilnīgi viešņas gan nesalūza, un pēdējā ceturtdaļā vēl vairākas reizes apdraudēja laukuma saimnieču vadību, pievelkot līdz 40:44 un 43:46. Mača pēdējās piecas minūtes tomēr lietderīgāk aizvadīja cēsinieces. Liepājnieču rindās rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Krista Krasovska.

Daugavpilī pirmajā ceturtdaļā veiksmīgi iesākto spēli liepājnieces turpināja arī otrajā desmitminūtē, vidēji turot mājinieces samērā drošā desmit punktu attālumā. Aina būtiski mainījās pēc lielā pārtraukuma. Trešās ceturtdaļas vidū daugavpilietes sāka segt zonu, un mūsējo uzbrukums iestrēga. Tas mājiniecēm nepilnu četru minūšu laikā no 33:43 ļāva izvirzīties vadībā ar 45:44. Tad papīrs pamainīja taktiku – kustībai uz groza apakšu sekoja atspēle garajām spēlētājām. Pārsvaru mūsējās atkaroja, tomēr no saspringtas galotnes izvairīties neizdevās. Olga Kazakeviča ar pēdējo sekunžu metienu izrāva mājiniecēm neizšķirtu pamatlaikā, bet mazrezultatīvajā pagarinājumā vairāk spēka bija palicis mūsējām. Rezultatīvākā ar 21 punktu bija Zane Alilujeva

Trešdien, 25. janvārī, pulksten 17.30 “Liepājas papīrs” savā laukumā tiksies ar U-16 izlasi.

“Liepājas papīra” galvenais treneris Armands Misus:
– Sestdienas spēlē cēsinieces bija pārākas uz pieredzes rēķina. Viņām ar ciešu segšanu izdevās izslēgt no cīņas mūsu mazās spēlētājas, kam neizdevās saasināt cīņu. Pietrūka saslimušās Agijas Krugas caurgājienu.

Uzvara Daugavpilī pret tiešajām konkurentēm ir divu panākumu vērtībā. Pārvarējām otrā puslaika grūtības, uzvarējām cīņu zem groziem, maz kļūdījāmies. Parādījām raksturu, uzvaru izplēsām.