Cīņa par vietu arī kadetu izlasē

08.07.2007 17:51

0

Eiropas čempionātam basketbolā turpina gatavoties arī Latvijas U-16 kadetu izlase, kas aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja otro vietu Ventspilī notiekošajā Baltijas kausa izcīņā. Starp kandidātiem mūsu valstsvienībā ir arī liepājnieks Roberts Freimanis. Vienu no pēdējiem pārbaudes turnīriem pirms Eiropas čempionāta, kas jūlija beigās notiks Krētā, Latvijas izlase uzsāka ar spēli pret Igaunijas vienaudžiem un uzvarēja ļoti pārliecinoši – 86:64. Liepājnieks laukumā devās starta piecniekā un guva trīs punktus.

Diemžēl šis gan bija vienīgais mūsējo panākums šajā turnīrā, jo pēc tam Latvijas kadeti līdzīgā cīņā piekāpās slovēņiem (68:73) un vēlāk zaudēja arī lietuviešiem (73:105). Freimanis šajos mačos guva attiecīgi 14 un 9 punktus. Tiesa, neskatoties uz zaudējumiem pēdējās divās spēlēs, Latvijas basketbolisti ieguva sudraba medaļas.

Latvijas izlases treneris Juris Petrovs pastāstīja, ka Slovēnijas vienaudžus mūsu zēniem vajadzēja uzvarēt. Pirmajā puslaikā viņa vadītā komanda esot izvirzījusies vadībā, taču slikti aizvadītā trešā ceturtdaļa mūsējiem liedza pārsvaru nosargāt. Runājot par liepājnieka sniegumu šajā turnīrā, treneris atzina, ka Roberts to aizvadījis ne pārāk veiksmīgi, taču, visdrīzāk, viņš būs to 12 spēlētāju vidū, kas brauks uz Krētu. “Freimanis ir labs ceturtā numura spēlētājs ar labu metienu no distances, tomēr viņam vēl ir jāstrādā pie fiziskās sagatavotības un spēles aizsardzībā,” teica J.Petrovs, piebilstot, ka izlases sastāvs būs zināms tikai pēc 14.jūlija, kad mūsu kadeti aizvadīs pēdējos pārbaudes mačus ar Latvijas U-18 izlasi.