Decembra sākums basketbolistiem atnes trīs zaudējumus

Nacionālās un reģionālās basketbola līgas visas trīs vienības ziemas pirmo mēnesi uzsāka ar zaudējumiem. “Grobiņa” un “Liepāja/LSSS” paklupa savā laukumā, bet “Nīca/BLi” ar zaudējumu atgriezās no Rojas.

05.12.2023 05:50

“Ramirent” Nacionālās basketbola līgas mačā BK “Grobiņa” savā laukumā ar 91:120 (22:28, 20:31, 22:25, 27:36) piekāpās “Kandavai Anzāģei”.

Abu komandu duelī dominēja uzbrukuma basketbols, un spēlētāji demonstrēja atzīstamu metienu precizitāti.

Mūsējie divpunktniekos un trīspunktniekos sasniedza attiecīgi 51 un 44 procentu precizitāti, bet viesiem tā bija 65 un 33 procenti.

Kandavnieki savu pārākumu apliecināja arī cīņā zem groziem (30:56).

Aizvadītais mačs līdzīgs bija tika tā ievadā, bet ar pirmās ceturtdaļas septīto minūti kandavnieki pakāpeniski pārņēma spēli savās rokās un vadības grožus neatdeva līdz cīņas beigām.

Viesiem neapturams ar gūtiem 30 punktiem bija Guntars Strāķis, bet mājiniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Viesturs Birsāns.

Rietumu zonas turnīra tabulā dzērves ar divām uzvarām astoņās spēles ieņem 8. vietu.

6. decembrī Dienvidkurzemes derbijā LOC arēnā savā starpā sacentīsies BK “Liepāja/LSSS” un BK “Grobiņa”.

Tikmēr LBL 2 spēlē BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā aizvadīja pagarinājumu un zaudēja BK “Jelgava” ar 70:71 (14:21, 20:19, 16:13, 16:13, 4:5).

Viesi gandrīz visu cīņas laiku atradās vadībā, lai gan jelgavnieku pārsvars nebija liels. Liepājniekiem šajā mačā nesekmējās ar tālmetieniem, jo grozā iekrita vien četri no 28 mēģinājumiem.

Cīņas izskaņā mūsējiem padevās 9:0 izrāviens, un pusminūti līdz finālsvilpei lauvas panāca 65:62.

Viesi atbildēja ar precīzu trejaci, bet pēdējā uzbrukumā mūsējiem bija iespēja izraut uzvaru, tomēr Gustava Emīla Arāja trīspunktu metiens nebija precīzs.

Pagarinājumā ar punktu gūšanu vienībām nesekmējās, bet mūsējie no spēles iemeta tikai vienu no septiņiem raidījumiem, kas šoreiz bija par maz uzvaras izcīnīšanai.

“Liepājas/LSSS” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Gustavs Emīls Arājs. Liepājnieki astoņās spēlēs izcīnījuši piecas uzvaras un turnīra tabulā atrodas 5. vietā.

Reģionālajā basketbola līgā savā starpā sacentās Rietumu zonas līdervienības BK “Roja” un “Nīca/BLi”.

Līdz aizvadītajam mačam komandas bija nopelnījušas pa vienam zaudējumam, bet mūsējie bija aizvadījuši par vienu spēli vairāk.

Cīņa norisinājās Rojas vidusskolas zālē, un nīcenieki piekāpās ar 69:77 (11:13, 21:28, 21:17, 16:19).

Līdzīgi kā liepājnieki arī nīcenieki tikpat kā visu spēles laiku bija iedzinējos.

Neveiksmīgs viesiem bija mača sākums, kad Rojas basketbolisti izvirzījās vadībā ar 9:0, bet mūsējie pie pirmā groza tika vien pēc nospēlētām piecām minūtēm.

Tālu gan nīcenieki oponentus neatlaida un turējās divu līdz trīs precīzu metienu attālumā.

Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē viesi pēc Arņa Ates tālmetiena pirmo reizi izvirzījās vadībā (61:59). Tomēr mājinieki uzreiz atbildēja ar 8:0 izrāvienu un aizvadīja maču līdz uzvarai.

Viesi izbraukumā devās tikai sešu spēlētāju sastāvā, bet rezultatīvākais ar 24 punktiem bija bez maiņām spēlējošais Arnis Ate.

“Nīca/BLi” saglabāja 1. vietu Rietumu zonā, bet nākamo spēli dienvidkurzemnieki aizvadīs 6. decembrī savā laukumā ar “Bauskas BJSS”.