Dienvidkurzemes derbijā pārāki grobiņnieki

Aizvadītās nedēļas nogalē vairākas cīņas aizvadīja mūspuses komandas, un vienā no mačiem ”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā aci pret aci sastapās ”Grobiņa” un BK ”Liepāja/LSSS”. Cīņa norisinājās stārķu mājvietā, un mājinieki savu skatītāju priekšā uzvarēja ar 80:71 (15:24, 24:9, 19:15, 22:23).

30.11.2022 06:00

Spēles sākums sekmīgāks izvērtās liepājniekiem, kuri pēc pirmajiem uzbrukumiem panāca 6:0, bet pēc nospēlētām trim minūtēm viesu pārsvars sasniedza 11 punktus (13:2).

Laukuma saimnieki uzreiz pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura ar precīzu trejaci atzīmējās Niks Lagzdiņš. Grobiņnieki ar katru nospēlēto mirkli sāka ieskrieties, tomēr pirmo ceturtdaļu savā labā vēl noslēdza viesi.

Turpinājumā svaru kausi jūtami sāka nosvērties par labu mājiniekiem, un otrās desmitminūtes vidū grobiņnieki jau pārņēma vadību spēlē.

Lielāko pārsvaru stārķi ieguva trešās ceturtdaļas piektajā minūtē, kad pēc Kristapa Miglinieka soda metiena laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 14 punktus (51:37).

Grobiņnieki desmit punktu attālumā turējās līdz 38. minūtei, bet tad viesi veica 10:0 izrāvienu, un mājinieku pārsvars sadila līdz divām acīm. Galotni gan veiksmīgāk aizvadīja grobiņnieki, guva septiņus bezatbildes punktus un panāca uzvaru.

Mājinieki šajā mačā realizēja 16 trīspunktu metienus, sasniedzot 38 procentu precizitāti, galvenie uzvaras kaldinātāji bija Niks Lagzdiņš un Kristaps Miglinieks, kuri guva attiecīgi 24 un 29 punktus. Zaudētāju rindās 27 punktus guva Frederiks Meinarts.

Pēc nebūt ne vieglās uzvaras ”Grobiņa” devās izbraukumā un ar 86:103 (17:26, 15:23, 28:26, 26:28) piekāpās ”Bauskai”.

Mājinieki jau ar pirmajām minūtēm laukumā dominēja un pirmās ceturtdaļas izskaņā iekrāja 12 punktu pārsvaru (24:12). Pirmā puslaika turpinājumā baušķenieki sasniedza arī 20 punktu handikapu, tomēr mūsējie nepadevās un ar Kristapa Miglinieka un Gata Jagmina tālmetieniem starpību sadeldēja līdz septiņām acīm.

Laukuma saimnieki pēc minūtes pārtraukuma veica 7:0 izrāvienu un atjaunoja pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem. Grobiņnieki intrigu mačā vairs neatjaunoja, un ”Bauska” izcīnīja drošu uzvaru.

Viesiem Kristaps Miglinieks guva 24 punktus, bet Jānis Ķudis pievienoja 19 punktus.

Rietumu divīzijas tabulā liepājnieki ar trim uzvarām astoņās spēlēs atrodas 8. vietā, bet grobiņnieki ar diviem panākumiem septiņās cīņās ieņem 10. pozīciju.

2. decembrī ”Grobiņa” savā laukumā uzņems BA ”Turība”, bet ”Liepāja/LSSS” dienu vēlāk sacentīsies ar ”Kandava/Anzāģe”.

Savukārt Reģionālajā basketbola līgā pie kārtējā panākuma tika ”Nīca/Bli”, kas izbraukumā ar 81:63 (15:25, 21:16, 18:8, 27:14) uzvarēja BK ”Mitausports”. Līdz ar to Rietumu divīzijā mūsējie palikuši vienīgie, kas cīnās bez zaudējumiem, un turnīra tabulā atrodas galvgalī.

Lai gan nīcenieki cīņu aizvadīja septiņu spēlētāju sastāvā un nesekmīgi iesāka šo izbraukuma maču, tomēr otrajā puslaikā mūsējie lauza cīņas gaitu un pārspēja vienu no galvenajiem konkurentiem uz līdera lomu.

Roberts Krastiņš un Arnis Ate spēli aizvadīja bez maiņām un guva attiecīgi 24 un 20 punktus. 2. decembrī ”Nīca/Bli” izbraukumā sacentīsies ar ”Babīti”.