Divās basketbola līgās pa uzvarai

Ar diviem panākumiem Reģionālajā un ”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā iepriecināja divi pašmāju klubi. Lieliski sezonu turpina ”Nīca/Bli”, kas pārliecinoši pārspēja ”Rojas” basketbolistus, bet ”Liepāja/LSSS” nedaudz sīvākā cīņā pieveica tukumniekus.

“Nīca/Bli” basketbolisti (Foto: no “Nīca/Bli” Facebook konta)
26.10.2022 06:00

No uzvaras uz uzvaru turpina soļot ”Nīcas/Bli” vienība, kas Reģionālās basketbola līgas spēlē savā laukumā ar 96:76 (19:16, 32:19, 22:20, 23:21) pieveica BK ”Roja”.

Jau ierasto līdera lomu uzņēmās Roberts Krastiņš, savas vienības labā gūstot 27 punktus. Pēc biklā mača ievada rezultātu ar precīzu tālmetienu iekustināja Krastiņš. Lielu pārsvaru mājinieki neieguva, pirmajā ceturtdaļā turoties dažu punktu attālumā.

Vēl otrās ceturtdaļas vidū mūsējo pārsvars sasniedza vien divus punktus (32:30), bet tad nīcenieki veica 18:2 izrāvienu, un Rojas upes grīva sāka manāmi aizsērēt.

Otrā puslaika ievadā Arnis Ate iemeta trejaci un Nīcas sporta halles tablo izgaismoja sirdij tīkamu 54:34. Laukuma saimniekiem viens neliels vājuma mirklis vēl iezagās, tomēr šis brīdis tika veiksmīgi, kā arī rezultatīvi pārvarēts, un mājinieki platiem soļiem devās pretī drošai uzvarai.

”Nīca/Bli” Rietumu zonas tabulā iekārtojusies vadošo komandu pulkā, un nākamo cīņu mūsējie aizvadīs 28. oktobrī izbraukumā ar BK ”Jaunpils”.

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā trešo uzvaru sezonā izcīnīja BK ”Liepāja/LSSS”, kas izbraukumā ar 71: 59 (23:17, 15:11, 18:15, 15:14) pieveica BS ”Tukums/TSS”.

Uzvarētāju labā Frederiks Meinarts guva 18 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Mūsējie šajā mačā uzrādīja visnotaļ respektējamu divpunktnieku precizitāti (68%), turpretī viesiem nesekmējās ar tālmetienu realizāciju, jo grozā iekrita vien pieci trejači no 34 mēģinājumiem.

Pēc kļūdām un neprecīziem metieniem bagātā ievada liepājnieki iniciatīvu pārņēma pirmās ceturtdaļas vidū un astotajā minūtē panāca 21:10. Tad viesiem iestājās ilgstošāks klusuma brīdis, kad mūsējie sešu minūšu laikā tika pie nieka četriem punktiem. Arī laukuma saimnieki šajā duelī ar precizitāti neizcēlās, un mūsējo pārsvars svārstījās desmit punktu robežās.

Trešajā trešdaļā lielāko pārsvaru liepājnieki sasniedza 27. minūtē, kad divpunktu metienu realizēja Kristaps Soldatenoks un rezultāts kļuva 56:39, savukārt noslēdzošās desmitminūtes sākumā pēc Frederika Meinarta tālmetiena pārsvars pieauga līdz 20 punktiem. Šāds handikaps bija gana pietiekams, lai mūsējie no Tukuma atbrauktu ar uzvaru.

Pēc nospēlētām četrām kārtām ”Liepāja/LSSS” turnīra tabulā atrodas 2. vietā, bet nākamo cīņu mūsējie aizvadīs 28. oktobrī savā laukumā ar BK ”Jelgava”.