Fārmklubs pieveikts, tagad pret “ASK/Rīga”

29.01.2007 22:07

0

Pirmdien kārtējo Latvijas Basketbola līgas maču aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas, izbraukumā spēkojoties ar “ASK/Juniors” basketbolistiem, izcīnīja trešo uzvaru otrā posma pirmajā divīzijā – 93:78 (31:17, 21:16, 26:17, 15:28). To, ka spēle pret Valda Valtera trenētajiem basketbolistiem mūsējiem nebūs viegla, liecināja ne tikai liepājnieku un rīdzinieku spraigās spēkošanās LBL pirmajā posmā, bet arī tas, ka “ASK/Juniors”, tāpat kā lauvas, spēja pieveikt SEB Baltijas Basketbola līgā spēlējošo komandu “Valmiera/Lāčplēša alus”.

Spēles sākums krietni veiksmīgāks padevās viesiem, kas jau pašā sākumā, paļaujoties uz tālmetieniem, ieguva vadību. Vispirms jau cīņas ceturtajā sekundē izpildīt trīs soda metienus izpelnījās Mareks Jurevičus (visus trīs arī realizēja), bet nedaudz vēlāk ar precīziem trejačiem izcēlās Dainis Oberšats un nosacīti groza tuvumā spēlējošais Jānis Graudiņš. Teicami spēles pirmo ceturtdaļu aizvadīja pēdējais no minētajiem basketbolistiem, kurš, simtprocentīgi realizējot visus no metieniem, guva 12 punktus. Mača pirmajās divdesmit minūtēs liepājniekiem tiešām spēle gāja no rokas, ko apliecina augstais metienu procents no tālās un pustālās distances. Turpretī rīdziniekiem tik spoži neveicās – viņi pirmajā puslaikā, kā izrādījās vēlāk, arī visā mačā nespēja realizēt nevienu trīspunktnieku. Zemais metienu procents nebija vienīgais iemesls, kādēļ mājinieki jau cīņas pirmajā pusē nonāca sarežģītā situācijā, atrodoties iedzinēju lomā ar mīnus 19, pēc lauvu galvenā trenera Armanda Misus teiktā, mūsējie spēlē pilnībā diktējuši noteikumus un rīdzinieki tos nemaz īsti nav centušies apstrīdēt.

Turpinājumā liepājniekiem pārsvaru izdevās palielināt vēl vairāk – plus 28, tomēr cīņas liktenis vēl nebija izšķirts. Mača pēdējā ceturtdaļā, mūsējiem atslābinoties un sākot spēlēt daudz brīvāk, nepilnu piecu minūšu laikā rīdzinieki guva 17 punktus, uz ko mūsējie spēja atbildēt tikai ar četriem. Cīņa patiešām saasinājās un liepājniekiem radās grūtības ne tikai aizsardzībā, kur lielākās galvassāpes lauvām radīja šīs spēles junioru līderis Kaspars Raiskums, bet arī uzbrukumā – bumba tik viegli vairs grozā nekrita. Mājinieku ofensīva gan ātri pierima un galotnē liepājnieku trešā uzvara pirmajā divīzijā vairs netika apdraudēta. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Mareks Jurevičus ar 21 punktu, bet Daiņa Oberšata kontā 19.

Nākamo spēli “Liepājas lauvas” aizvadīs svētdien turpat Rīgā, kad mūsējiem pretī stāsies daudz nopietnāks pretinieks – komanda “ASK/Rīga”.