Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

FIBA vērtē Liepājas kandidatūru

FIBA vērtē Liepājas kandidatūru
05.08.2008 07:00

Vakar Liepājā bija ieradusies Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) delegācija, lai vērtētu Liepājas, arī tikai pirms dažām dienām atklātās multihalles, gatavību nākošā gada jūnijā uzņemt Eiropas sieviešu basketbola čempionāta spēles. Delegācijas sastāvā bija “FIBA Europe” sporta direktors Kosta Iļjevs, šās organizācijas mārketinga menedžere Saņja Labana un mediju menedžeris Endijs Elriks. Liepājas Olimpiskā centra multihalles gida lomā iejutās tās menedžeris Normunds Gaižutis.

FIBA pārstāvjus galvenokārt interesēja basketbola zāle, ģērbtuves, preses telpas, arī kabineti čempionāta rīkotājiem. Sporta kompleksa apskate delegācijai aizņēma aptuveni 30 – 40 minūtes. Vairāk pirmajā reizē nebija vajadzīgs, lai apzinātu, kādas ir Liepājas jaunākā sporta kompleksa iespējas. Līdz lēmumam par Liepājas kandidatūras atbilstību Eiropas čempionāta rīkošanai jāpagaida vismaz līdz augusta otrajai dekādei, bet zināms, ka FIBA pārstāvji pauda gandarījumu par plašajām VIP telpām, kā arī par iespēju izveidot ērtu mikss zonu. Aptuveni pēc nedēļas varam uzzināt ne tikai to, vai Liepājā vispār notiks EČ spēles, bet arī vai šeit sacentīsies vienas vai vairāku apakšgrupu spēles. Arī šāds variants ir iespējams, ja, piemēram, FIBA neapmierinās kāda no pārējām trim kandidātēm turnīra rīkošanai – Cēsis, Valmiera un Ventspils. Pastāv iespēja, ka Liepāja būs bāzes vieta čempionāta pirmajam posmam, kura laikā spēles “Arēnā Rīga” nedrīkst notikt, lai mājiniecēm nebūtu sava laukuma priekšrocības.

Pēc sporta centra apskates delegācija devās vērtēt viesnīcas, kas Liepājā, salīdzinot ar mūsu konkurentiem, ir viens no lielākajiem plusiem. Par to paldies mūsu pilsētas uzņēmējiem. Vērtējot viesnīcas, ir būtiski, ka mūsu pilsētā ir vairāki hoteļi, kas var izmitināt vienas apakšgrupas visas četras komandas, lai visām būtu vienādi apstākļi.

Pirmie eksāmeni multihallei būs jau šonedēļ, kad vienlaikus te norisināsies divi sporta sarīkojumi – Latvijas vīriešu basketbola izlases spēles pret Zviedrijas valstsvienību (7. un 8.augustā), kā arī tradicionālais šaha festivāls “Liepājas rokāde” (no 7. līdz 10.augustam). Zviedri Liepājā gribēja aizvadīt pirmo treniņu jau halles atklāšanas dienas – 2.augusta – vakarā, bet tika vienīgi svētdienas rītā.

Pagaidām nevar teikt, ka halles basketbola zāle ir pavisam bez trūkumiem. Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš apstiprināja, ka Latvijas Basketbola savienība norādījusi uz vairākiem trūkumiem – dabīgo apgaismojumu, rezervistu soliņam nav jumta, iespējamā skatītāju plūsma gar basketbola laukumu, kā arī viens no rezultāta tablo ir nedaudz par mazu, tiesa, visas nepilnības gan esot viegli novēršamas.

Vērtējot basketbola zāli, tiešām visvairāk pārsteidz lielie logi vienā no tās stūriem. Slēgtie sporta laukumi tomēr nav mācību klases skolās vai mākslinieku darbnīcas. Telpās startējošiem profesionāliem sportistiem dabīgais apgaismojums biežāk ir traucējošs, nevis vēlams.

“Arī pilsētai būs jādomā par to, ko piedāvāt turnīra dalībniekiem un viesiem, jo kādu nedēļu Liepāja dunēs basketbola ritmos,” uzskata A.Lagzdiņš, kurš uz Liepājas izredzēm rīkot Eiropas čempionāta spēles raugās pozitīvi. “Pēc Rīgas Liepāja ir ļoti spēcīga kandidāte, jo visiem kritērijiem Liepājā pašlaik ir augstākās pozīcijas.”

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”


Pirmie pie nopietnākas sportošanas jaunajā sporta centrā tika Zviedrijas basketbola izlases spēlētāji.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)